Getty Images

Wyraźnie przybity David de Gea w dość ostrych i krytycznych słowach wypowiedział się o występie Manchesteru United w ligowym meczu z Newcastle United, które “Sroki” wygrały 1:0.

WYWIAD DAVIDA DE GEI DLA SKY SPORTS PO MECZU Z NEWCASTLE UNITED

Czego wam brakuje w tym momencie?

– Wszystkiego. Jest wiele rzeczy, które wymagają poprawy. Rywale byli dziś lepszą drużyną. Nawet nie wiem, co powiedzieć. Po prostu musimy dalej się strać, walczyć i poprawiać naszą grę każdego dnia. To dla nas trudny moment, ale nie możemy nic zrobić tylko dalej walczyć.

Przechodziłeś już w tym klubie przez wiele trudnych okresów, ponieważ drużyna w ostatnich latach miała sporo takich momentów. Czy to jest najtrudniejszy, przez jaki tutaj przechodziłeś?

– Tak. Prawdopodobnie to najtrudniejszy moment przez jaki tutaj przechodzimy, odkąd tutaj jestem.

Dlaczego uważasz, że jest trudniejszy niż wcześniej?

– Nie wiem. Właśnie nie jestem w stanie odpowiedzieć dlaczego. Nie wiem, co się z nami dzieje. Nie potrafimy nawet strzelić jednej bramki w dwóch meczach. Trudno nawet coś powiedzieć. Przepraszam naszych fanów. Będziemy dalej walczyć i wrócimy, ale na ten moment znajdujemy się w trudnej sytuacji.

Patrzysz na boisko z perspektywy bramkarza i zastanawiasz się skąd biorą się bramki dla rywali?

– Cóż, uważam że w obronie prezentujemy się całkiem dobrze. Rywale nie mieli zbyt wielu dobrych okazji na strzelenie gola, ale dajmy spokój, straciliśmy gola po wykonywanym przez nas rzucie rożnym. To się nie może zdarzać. To jest nie do zaakceptowania. Nie chodzi jedynie o ten mecz, ale cały dotychczasowy sezon, który nie jest dobry w naszym wykonaniu. Musimy iść dalej, walczyć dalej i zobaczymy, co wydarzy się w kolejnych meczach.

Dyskusja