Getty Images

34-letni obrońca AZ Alkmaar, Ron Vlaar, który swego czasu przez trzy lata występował w Aston Villi, przyznał nawiązując do czwartkowego meczu jego drużyny z Manchesterem United w ramach rozgrywek Ligi Europy, że gdy występował w Premier League, to mierzył się z lepszym zespołem “Czerwonych Diabłów”.

– Podczas mojego pobytu w Aston Villi grałem przeciwko lepszej drużynie Manchesteru United niż ta. Twierdzę tak nawet pomimo tego, że nie wystawili przeciwko nam swojej najlepszej jedenastki – mówił Ron Vlaar.

– W Premier League grali z wysoką intensywnością, czego sam doświadczyłem, ale w tym meczu United tego nie pokazało. Uważam nawet, że to oni musieli się przeciwstawić naszej intensywności gry, a to jest już dla nas duży komplement – dodał.

34-latek odniósł się też ostatnio do spekulacji transferowych z 2015 roku, kiedy to Holendra przymierzano do transferu do Manchesteru United. Klub z Old Trafford trenował wówczas były menedżer AZ Alkmaar i zarazem były selekcjoner reprezentacji “Oranje”, z którym Vlaar miał okazję pracować, Louis van Gaal.

– Louis van Gaal, mój dawny trener w reprezentacji Holandii i AZ Alkmaar, był wówczas menedżerem Manchesteru United. To prawda, że rozmawiałem z nim na temat zmiany klubu. Jednak nigdy nie mówiliśmy o przenosinach do United. To były tylko spekulacje – wyjaśnił sprawę Holender w rozmowie dla serwisu The Athletic.

Dyskusja