manutd.com

Na zgrupowaniu reprezentacji Walii przed meczami eliminacyjnymi do turnieju Euro 2020, Daniel James odniósł się do ostatniej porażki Manchesteru United z Newcastle. Zdaniem młodego Walijczyka “Czerwone Diabły” muszą pokazać charakter i odpowiednio zareagować na zaistniałą sytuację.

Manchester United ma za sobą najgorszy start sezonu od 30 lat. “Czerwone Diabły” w pierwszych ośmiu kolejkach zanotowały zaledwie dwa zwycięstwa i zajmują 12. miejsce w tabeli. Tuż przed wyjazdem na zgrupowanie reprezentacji narodowych Man Utd przegrał na wyjeździe 0:1 z Newcastle, które przed 8. serią gier było w strefie spadkowej.

Jednym z  największych personalnie pozytywów tego sezonu jest bez wątpienia Daniel James – nowy nabytek Manchesteru United. Młody Walijczyk, który dołączył do kadry Walii przygotowującej się do spotkań ze Słowacją i Chorwacją w eliminacjach do EURO 2020, wierzy, że jest na tyle twardy, by poradzić sobie z trudem rywalizacji na najwyższym poziomie. Podkreśla on, że perspektywa reprezentowania zarówno swojego kraju, jak i Manchesteru United, nie pęta mu nóg.

– W tym sezonie Premier League wiele klubów ma młode drużyny, które pokazują na co ich stać. Zawsze traktowałem wszystkie rzeczy, które się przydarzają, dokładnie w ten sam sposób. Tak było też w Swansea, kiedy nie szło nam dobrze. W piłce nożnej ważne jest reagowanie, gdy sprawy nie układają się po naszej myśli. Kiedy idzie dobrze, wszystko jest w porządku, ale ważne jest, by radzić sobie z poszczególnymi sprawami wtedy, kiedy coś jest nie tak.

Daniel James urodził się w Beverley, niedaleko Hull, więc w przeszłości miał wybór i mógł reprezentować Anglię. Wybrał jednak Walię – kraj, z którego pochodzi jego ojciec. James ujawnił, że reprezentacja Anglii nigdy nie zabiegała o to, aby ten zdecydował się reprezentować właśnie ten kraj.

– Tata zabrał mnie na obóz w północnej Walii gdy miałem 12 lat. Od tego czasu zawsze grałem w młodzieżowych reprezentacjach tego kraju. Nie mogę powiedzieć, że Anglia kiedykolwiek chciała, bym grał w jej kadrze.

Dyskusja