Getty Images

Victor Lindelof pojawi się na październikowym zgrupowaniu reprezentacji Szwecji, pomimo że nie był dostępny podczas ostatniego spotkania Manchesteru United. Przypomnijmy, że Szwed z powodu urazu pleców nie mógł pomóc drużynie podczas przegranego meczu przeciwko drużynie Newcastle.

Na temat zdrowia Victora Lindelofa głos zabrał Ole Gunnar Solskjaer w wywiadzie dla norweskiej telewizji po zakończonym meczu ze “Srokami”.

– Jego plecy sprawiały mu już ogromny problem podczas końcówki ostatniego spotkania. Mówiąc szczerze to ledwo mógł chodzić. Liczyliśmy, że uda mu się zagrać w tym spotkaniu, ale prawdopodobnie potrzebuje więcej wypoczynku – mówił Norweg.

Jeżeli menedżer Manchesteru United liczył, że 25-latek pozostanie podczas przerwy reprezentacyjnej w domu, to niestety był w błędzie. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, trener kadry Szwecji Janne Andersson przekazał, że sztab medyczny reprezentacji sprawdzi sytuację już na miejscu, a decyzja zostanie podjęta dopiero wtedy.
Oto dokładna wypowiedź selekcjonera:

– Kontaktowaliśmy się z nim wczoraj i wygląda na to, że w pewnym odcinku jego pleców coś je blokuje. Twierdził, że rozsądnym wyjściem był odpoczynek w meczu przeciwko Newcastle. Nasz sztab medyczny sprawdzi to dokładnie i mam nadzieję, że uzyskamy jasną wizję sytuacji. SMS-owałem z nim wczoraj i jest on pełny nadziei, ale jeszcze nic nie wiadomo.

Na koniec Janne Andersson wyraził nadzieję, że Victor Lindelof będzie mógł zagrać podczas najbliższego meczu:

– Bazując na naszej wiedzy, liczymy, że Victor będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu.

Reprezentacja Szwecji rozgrywa swoje mecze kolejno 12 i 15 października. Pierwszy mecz będzie rozgrywany przeciwko reprezentacji Malty, a drugi Hiszpanii.

Manchester United rozegra swoje najbliższe spotkanie 20 października. Rywalem “Czerwonych Diabłów” będzie Liverpool, więc Ole Gunnar Solskjaer z pewnością liczy na to, że Victor Lindelof będzie w pełni sił i gotowy, by pomóc swojej drużynie w tak trudnym pojedynku.

Dyskusja