Getty Images

Sir Alex Ferguson, Thierry Henry, Patrick Vieira i inne wielkie osobowości ze świata piłki nożnej złożyły hołd byłemu menedżerowi Arsenalu, Arsene’owi Wengerowi.

Francuz, który prowadził ekipę “Kanonierów” w latach 1996-2018, w miniony poniedziałek został uhonorowany nagrodą “Legendy Piłki Nożnej” na corocznym dobroczynnym rozdaniu nagród Nordoff Robbins, które miało miejsce w Londynie.

Arsene Wenger został nagrodzony za wspaniałą menedżerską karierę, która przyniosła mu trzy tytuły mistrzowskie Premier League, status niepokonanych w sezonie 2003/2004 oraz rekordową liczbę zwycięstw w rozgrywkach FA Cup, które Francuz wygrywał siedmiokrotnie.

Z tej też okazji sir Alex Ferguson nagrał specjalne wideo dedykowane 69-latkowi, w którym pogratulował mu tego wyróżnienia oraz podziękował za lata rywalizacji.

– Cześć Arsene. Po pierwsze przepraszam, że mnie tam dziś nie ma. Gdybym tylko mógł, to z ogromną przyjemnością pojawiłbym się tam dla ciebie, podczas odbierania przez ciebie nagrody Nordoff Robbins. To fantastyczne wydarzenie charytatywne i jestem naprawdę dumny z powodu tego, że bierzesz w nim udział, ale przede wszystkim z kariery, jaką miałeś jako menedżer Arsenalu. Była absolutnie fantastyczna – mówił Ferguson.

– Jesteś absolutną legendą i dlatego dziś otrzymujesz nagrodę dla Legendy. Jeszcze raz – uwielbiałem z tobą rywalizować, spędziliśmy ze sobą wspólnie świetny czas i to cudowne, że odbierasz tę nagrodę. Powodzenia, przesyłam moje błogosławieństwo – dodał.

Dyskusja