Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer walczy o utworzenie zgranego zespołu na Old Trafford w czym na pewno nie pomaga najgorszy start sezonu ligowego w wykonaniu “Czerwonych Diabłów” od 30 lat. Źródła przekazały ESPN FC, że jedność pomiędzy zawodnikami, a raczej jej brak, jest dużym zmartwieniem pośród sztabu Manchesteru United.

Zespół z czerwonej części Manchesteru zajmuje obecnie dwunastą pozycję w Premier League i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Letni plan naprawczy wdrożony przez Solskjaera, którego częścią było pozbycie się Romelu Lukaku i Alexisa Sancheza, miał na celu zbliżyć do siebie zawodników i zbudować w zespole atmosferę. Mimo obiecującego okresu przygotowawczego drużyna znacząco obniżyła loty po rozpoczęciu sezonu ligowego.

Źródła poinformowały ESPN FC, że jeden ze starszych zawodników zaprosił w zeszłym miesiącu resztę piłkarzy na obiad w jednej z lepszych restauracji w Manchesterze, jednak zaledwie pięciu zdecydowało się stawić. Pośród przybyłych znajdowało się dwóch młodzików.

Problemy zdrowotne Paula Pogby wcale nie polepszają sytuacji w klubie. Francuz z powodu urazu opuścił aż pięć z jedenastu rozegranych przez drużynę spotkań. Źródła ESPN podają, że jego wpływ na kolegów jest, przeciwnie do dotychczasowych doniesień, bardzo dobry, a szatnia cierpli na jego nieobecności.

Obecnie francuski pomocnik przebywa w Dubaju, gdzie pracuje nad powrotem do zdrowia po kontuzji kostki. Wypowiedzi zawodników pierwszego składu świadczą o dobrej atmosferze w szatni, jednak Solskjaer uważa, że w drużynie najbardziej potrzebne są jedność i zgranie.

Niestety, wytworzenie odpowiednich relacji między graczami nie należy do obowiązków menedżera ani sztabu szkoleniowego. Te zadanie spoczywa na barkach zawodników.

Dyskusja