Getty Images

Juan Mata w rozmowie ze Sky Sports przyznał, że awansowanie do czołowej czwórki w tym sezonie Premier League będzie trudniejsze niż kiedykolwiek. Samemu piłkarzowi, jak i jego kolegom z drużyny, nie wiedzie się najlepiej w bieżącej kampanii. 

“Czerwone Diabły” w obecnym sezonie Premier League plasują się dopiero na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów. To tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Po porażce z Newcastle 0:1, nad Ole Gunnarem Solskjaerem pojawiły się czarne chmury.

– Wydaje mi się, że każdy klub się rozwija. Takie zespoły jak Leicester sprowadzają bardzo dobrych piłkarzy i posiadają zawodników, którzy mogą wnieść ich na wyższy poziom.

– Nie tak dawno temu, Leicester wygrało Premier League, więc wiedzą, jak zwyciężać. Piłka nożna staje się trudniejsza, ponieważ każdy klub dojrzewa i pragnie osiągać sukcesy. Każdy jest w stanie sprowadzić dobrych graczy. Trzeba się poprawiać z każdym sezonem, aby spróbować osiągnąć swoje cele.

Manchesterowi United w ostatnim czasie nie pomagają kontuzje najlepszych graczy w zespole. Jednym z nich jest Paul Pogba, który aktualnie przebywa w Dubaju, gdzie przechodzi rehabilitację swojej kontuzjowanej stopy.

– Paul to w zasadzie wspaniały gość. Wiedzie pozytywne życie i ma pozytywne podejście do futbolu.

– Obecnie jest kontuzjowany, ale jego nastawienie jest dobre. Jako pomocnik wyrażałem swoją opinię na jego temat wiele razy. To zawodnik kompletny. Byłby ważną postacią dla każdego klubu, tak samo jak jest ważny dla nas.

– Posiadamy w zespole młodych graczy, którzy przebijają się do pierwszej jedenastki. Czasami widzę w nich siebie. Pamiętam, gdy grałem dla Valencii w wieku 18-19 lat. Przeżywałem trudne chwile, ponieważ początkowo nie pojawiałem się na boisku zbyt często. Jednak starsi piłkarze mi pomogli.

– Właśnie tak powinni zachowywać się doświadczeni piłkarze w relacjach z młodymi. Mają wiele lat, aby dojrzeć do roli piłkarza i wiele meczów, aby cieszyć się futbolem w tym klubie. Jako starsi piłkarze musimy im pomóc.

Dyskusja