manutd.com

Klub z Old Trafford poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że podpisał nowy kontrakt z 19-letnim czeskim bramkarzem drużyny U-23, Mateją Kovarem.

Młodzieżowy reprezentant Czech w ten sposób został nagrodzony za swoje dobre występy w bramce ekipy rezerw “Czerwonych Diabłów” zarówno w rozgrywkach Premier League 2, jak i Leasing.com Trophy (EFL Trophy). 19-latek podpisał nową umowę tuż przed wylotem na zgrupowanie swojej reprezentacji.

W minionym miesiącu Matej Kovar m.in. obronił w samej końcówce meczu z Fulham rzut karny i zapewnił swojej drużynie trzy punkty w lidze, a w pojedynku przeciwko Lincoln City w rozgrywkach Leasing.Com Trophy został wybrany zawodnikiem meczu.

Kovar dołączył do Manchesteru United podczas zimowego okna transferowego w 2018 roku z rodzimego FC Slovacko. Teraz dalej będzie rozwijał się w kadrze U-23 pod okiem Neila Wooda.

Klub z Old Trafford poinformował również, że także inny młody golkiper, przedłużył wcześniej swoją umowę z “Czerwonymi Diabłami”. Mowa o Aleksie Fojticeku, który złożył podpis pod nowym kontraktem jeszcze w lipcu br., tuż przed swoim wypożyczeniem do Stalybridge Celtic, gdzie będzie grał do stycznia przyszłego roku.

Obu zawodników przy tej okazji niezwykle chwalił obecny szef Akademii Manchesteru United, Nick Cox.

– Zarówno Matej, jak i Alex zasłużyli sobie na te kontrakty. Przybyli tutaj z Czech i Słowacji i naprawdę dobrze zadomowili się w Manchesterze. Podpisanie tych umów pozwoli obu bramkarzom kontynuować swój rozwój pod okiem wyśmienitych trenerów – mówił Cox.

– To ogólnie świetny okres dla bramkarzy z naszej Akademii. Przebywający na wypożyczeniach Dean Henderson oraz Kieran O’Hara otrzymali przecież powołania do dorosłych reprezentacji. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi bramkarze w pełni wykorzystają swój potencjał – dodał.

Przeczytaj także:  Jesper Blomqvist w UTD Podcast: kontuzja zrujnowała moją karierę

Dyskusja