Getty Images

Podczas ubiegłego okienka transferowego, wiele źródeł łączyło Paula Pogbę z transferem do Realu Madryt. Najowsze doniesienia z Hiszpanii wskazują jednak, że Zinedine Zidane znalazł alternatywę dla Francuza.

Paul Pogba bardzo wyraźnie wyrażał swoją chęć opuszczenia Manchesteru United po zakończeniu ubiegłej kampanii. Wraz ze swoim agentem bardzo mocno zabiegali o transfer do drużyny prowadzonej przez Zidane’a. Co więcej, w samych superlatywach o pomocniku wypowiadał się menedżer “Królewskich” co jasno pokazuje, że był on bardzo wysoko na jego liście życzeń. Ostatecznie transfer nie doszedł  jednak do skutku.

Zarząd “Czerwonych Diabłów” od samego początku zakładał, że Francuz nie jest na sprzedaż. Warto też dodać, że Florentino Perez nie zabiegał o ten transfer z całych sił, prawdopodobnie ze względu na kwotę, jaką byłby zmuszony zapłacić za pomocnika.

Real Madryt rozpoczął sezon od kilku niespodziewanych rezultatów i pojawiły się informacje, że w styczniu będą zabiegać o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Dość przypadkowo jednak, na scenie pojawił się młody Federico Valverde. Młody zawodnik według hiszpańskich gazet może wypełniać w madryckiej drużynie rolę, w którą miał się wcielić Pogba.

W meczu przeciwko Grenadzie został nawet wybranym zawodnikiem meczu. Wielu ekspertów porównało jego boiskowe zachowanie do występów Stevena Gerrarda. Sam zawodnik tak skomentował spotkanie:

– Jestem tak dobrze przygotowany fizycznie, że mogę cały czas naciskać na rywala pressingiem, aż do momentu aż moje nogi spłoną.

Paul Pogba ma kontrakt do 2021 roku, a zarząd Manchesteru United planuje rozpocząć również rozmowy z jego agentem w sprawie przedłużenia go na dłuższy okres.

Przeczytaj także:  The Athletic: Man Utd prawdopodobnie będzie musiał sprzedawać, aby dokonać latem dużych zakupów

Dyskusja