BT Sport/YouTube.com

Po porażce 0:1 w 8. kolejce Premier League z Newcastle United “Czerwone Diabły” zajmują 12. miejsce w tabeli z zalewie dwoma oczkami przewagi nad strefą spadkową.

Sytuację swojej byłej drużyny zdecydował się skomentować Robin van Persie. Holender określił grę klubu z Old Trafford jako “nudną i przewidywalną”. Dodał także, że rozumie ich brak pewności siebie i spadek formy, choć nie wyjaśnia to braku starań.

– Szczerze mówiąc, to było nudne. Ich gra była przewidywalna, nie było widać chęci i to bardzo mi się nie podoba. Nawet jeżeli nie jesteś w formie, nie czujesz się na siłach, masz wątpliwości, powinieneś próbować, powinieneś wychodzić na pozycję – mówił Van Persie.

– Piłka może odbić się w korzystny sposób i wpaść do siatki. Dobry rezultat zawsze jest możliwy do osiągnięcia, trzeba tylko pokazać chęci, a oni tego nie zrobili – dodał 36-latek.

Były pomocnik Manchesteru United Owen Hargreaves przyznał, że Newcastle w pełni zasłużyli na zwycięstwo, choć biorąc pod uwagę składy obu zespołów, nie tak powinien zakończyć się ten mecz.

– Ten mecz dokładnie pokazał ich miejsce w szeregu – stwierdził Anglik, po czym dodał -Zespół Newcastle, który nie zdobywa bramek, nie tworzy okazji, był w tym meczu lepszy i zasłużył na wygraną. Jakimś cudem to oni byli lepszą drużyną, choć na papierze nic za nimi nie przemawiało. Manchester United ma lepszych graczy, to oni powinni wygrać ten mecz.

Zadanie graczy z Old Trafford wcale nie robi się łatwiejsze po przerwie reprezentacyjnej, bowiem 20 października br. podejmują na swoim stadionie obecnego lidera Premier League, ekipę Liverpoolu, która wygrała wszystkie swoje dotychczasowe mecze ligowe.

Dyskusja