Getty Images

Sam Allardyce skomentował aktualną formę Manchesteru United podczas audycji w radiu talkSPORT. Znany menedżer uważa, że “Czerwone Diabły” wkrótce znajdą się w strefie spadkowej, jeżeli Ole Gunnar Solskjaer nie opanuje sytuacji w drużynie.

Norweski szkoleniowiec z klubem z Old Trafford zanotował najgorszy start sezonu od 30 lat. Sam Alladryce przestrzega menedżera Manchesteru United, aby nie powtórzyła się sytuacja sprzed 45 lat, kiedy to “Czerwone Diabły” w sezonie 1973/1974 spadły z angielskiej ekstraklasy.

– Nie jest to wcale niemożliwe, że wpadną w jeszcze większe kłopoty, gdy pewność siebie zawodników nadal będzie dryfowała w dół i nadal będą nękać ich kontuzje.

– W takiej sytuacji piłkarze nie dochodzą do zdrowia tak szybko, jak dochodziliby gdyby wszystko szło w dobrym kierunku. To niepodważalny fakt. Wciąż nie mają także pewności, czy Paul Pogba zostanie oraz czy inni zawodnicy nie będą chcieli iść za nim, mówiąc: “widzę, że zmierza to w niewłaściwym kierunku, chcę odejść.”

– Manchester United nie zdobywa wystarczająco wielu goli. Strzelanie bramek przychodzi im z bólem. Mam nadzieję, że nie spadną na dno, choć na razie zmierzają właśnie w tę stronę.

Dyskusja