Getty Images

W czwartek kilku kolejnych zawodników “Czerwonych Diabłów” reprezentowało swoje reprezentacje narodowe. Ze szczególnie dobrej strony pokazał się Angel Gomes, który zdobył dwa gole dla kadry Anglii U-20 w zremisowanym 2:2 meczu z rówieśnikami z Włoch w ramach rozgrywek Elite League U-20.

19-latek wpisał się na listę strzelców w 23 minucie spotkania pewnie wykorzystując rzut karny, a minutę później podwyższył na 2:0. Włosi zdołali jednak wrócić do gry i mecz ten ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

https://www.instagram.com/p/B3cirfhpiXl/

Oprócz Angela Gomesa, w kadrze Anglii U-20 pełne spotkanie rozegrał także inny niedawny debiutant w pierwszej drużynie Manchesteru United, Brandon Williams.

W meczu eliminacji do turnieju EURO 2020 Daniel James zaliczył asystę przy bramce Walijczyków w spotkaniu ze Słowacją. Pojedynek ten zakończył się remisem 1:1.

https://www.youtube.com/watch?v=Mi2JNfMZ1q0

W bramce kadry Czech do lat 20 w meczu ze Szwajcarią w ramach rozgrywek Elite League U-20 stanął Matej Kovar. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1. W tych samych rozgrywkach w pojedynku Holandii z Portugalią nie wystąpił za to Tahith Chong, który z powodu urazu został odesłany ze zgrupowanie do Manchesteru.

Z kolei w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21 2021 w meczu Danii z Irlandią Północną na placu gry w 88. minucie zameldował się pomocnik rezerw “Czerwonych Diabłów”, Ethan Galbraith. Jego drużyna przegrała z Duńczykami 1:2.

W spotkaniu Szkocji z Rosją w ramach eliminacji do EURO 2020 z powodu zawieszenia z kartki nie mógł wystąpić Scott McTominay. Jego zespół doznał dotkliwej porażki w Moskwie, ulegając aż 0:4.

Dyskusja