Getty Images

Zdaniem niemieckiego “Sportbild”, Manchester United zainteresował się Alexandrem Nubelem – 23-letnim bramkarzem i zarazem kapitanem Schalke. Szanse na transfer wydają się być jednak nikłe, gdyż Niemiec preferuje pozostanie w Bundeslidze, a zainteresowanie jego osobą wyraża także Bayern.

Jak informuje “Sportbild”, Manchester United wykazuje zainteresowanie zbierającym bardzo dobre oceny bramkarzem SchalkeAlexandrem Nubelem. W poprzednim sezonie 23-latek awansował do pierwszej drużyny, a od rozpoczęcia kampanii 2019/20 zadziwia wiele ekspertów i zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich marek.

Problemem jest to, że Nubel wiąże swoją przyszłość z Bundesligą i pozostaniem w swojej ojczyźnie. Wiele doniesień mówi o tym, że bramkarz Schalke w letnim okienku transferowym przejdzie do Bayernu, jednak nic nie zostało jeszcze ustalone.

Nubel w Schalke jest kapitanem i ma świetne relacje z kibicami, poza tym na Veltins Arenie mógłby występować znacznie częściej niż po ewentualnych przenosinach do Monachium. Właśnie tymi argumentami Schalke spróbuje przekonać 23-latka do pozostania w klubie, choć może okazać się to trudne.

Niemiecki klub zaoferował już Nubelowi nowy kontrakt, na mocy którego jego zarobki wzrosłyby z 600 tysięcy euro rocznie do ponad 5 milionów euro. Umowa, która obowiązywałaby do 2024 roku, miałaby mieć zawartą klauzulę odejścia w wysokości oscylującej pomiędzy 10 a 20 milionami euro, która miałaby zostać aktywowana w 2021 roku. Schalke wierzy, że jest to lepsze rozwiązanie niż odejście Nubela w zimie za darmo. Aktualna umowa obowiązuje bowiem do końca czerwca następnego roku.

Wydaje się, że Manchester United nie ma większych szans w rywalizacji o podpis 23-letniego Niemca. Po podpisaniu nowego kontraktu przez Davida de Geę “Czerwone Diabły” nie potrzebują już następcy Hiszpana i Nubel byłby w tym wypadku rozpatrywany dopiero jako następca de Gei. Preferencje zawodnika do pozostania w Niemczech i zainteresowanie wykazywane przez Bayern każą przypuszczać, że w najbliższym czasie Alexander Nubel nie zawita na Old Trafford.

Dyskusja