Reprezentacje: porażka Anglików z Czechami, cały mecz Harry’ego Maguire’a

własne Sebastian Słabosz

Reprezentacja Anglii dość niespodziewanie przegrała 1:2 w meczu wyjazdowym eliminacji do turnieju Euro 2020 z Czechami. W kadrze „Trzech Lwów” pełne 90 minut na boisku spędził Harry Maguire, zaś Marcus Rashford wszedł na plac gry w 73 minucie.

Wszystko zaczęło się po myśli gości, bowiem już w 4 minucie spotkania faulowany w polu karnym Czechów był Raheem Sterling, sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Harry Kane.

Gospodarze jednak bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. W 9 minucie mieli rzut rożny, z którego po dośrodkowaniu piłkę dość przypadkowo zgrywał Ondrej Celustka, krycie zgubił Michael Keane i bramkę z najbliższej odległości zdobył Jakub Brabec.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, piłkę w 85 minucie na prawym skrzydle otrzymał Lukas Masopust, który pociągnął z nią w kierunku pola karnego gości i wykorzystując dość bierną postawę Anglików w defensywie posłał płaskie dośrodkowanie w szesnastkę rywali, którego nie przerwał Harry Maguire, wprost do nadbiegającego Zdeneka Ondraseka, który zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Marcus Rashford pojawił się w tym meczu na placu gry w 73 minucie zastępując Jadona Sancho. Z kolei powołany pierwszy raz do dorosłej reprezentacji Anglii Dean Henderson całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

W meczu eliminacji do turnieju Euro U-21 2021 pomiędzy Mołdawią a Walią, pełne spotkanie w ekipie gości rozegrał Dylan Levitt. 18-latek nie uchronił jednak swoich kolegów przed porażką 1:2.