Reprezentacje: piękna bramka Marcusa Rashforda

własne Sebastian Słabosz

Marcus Rashford odblokował się i strzelił jedną z bramek dla reprezentacji Anglii w wygranym 6:0 meczu wyjazdowym z Bułgarią, w ramach eliminacji do turnieju Euro 2020.

Napastnik Manchesteru United otworzył wynik tego spotkania już w 7 minucie, gdy otrzymał piłkę na lewej stronie, zakręcił obrońcę przy linii bocznej, wpadł w pole karne i z ostrego kąta huknął skutecznie na bramkę rywali. Był to drugi gol Rashforda dla Anglii w tym roku. 21-latek spędził na boisku 76 minut.

Następnie po dwie bramki dołożyli jeszcze Raheem Sterling i Ross Barkley, a jedno trafienie zaliczył Harry Kane, który dodatkowo popisał się aż trzema asystami. Ostatecznie Anglicy upokorzyli Bułgarów na ich własnym terenie i przy pustym stadionie, wygrywając aż 6:0. Pełne 90 minut rozegrał w tym meczu Harry Maguire.

Brandon Williams i Angel Gomes zagrali w kadrze Anglii U-20 w ramach rozgrywek Elite League, gdzie przegrali z Czechami aż 0:3. Przy czym czyste konto zachował Matej Kovar.

Z kolei Ondrej Mastny zachował czyste konto w wygranym 3:0 meczu kadry Czech do lat 18 z Turcją, zaś Harvey Neville zadebiutował w kadrze Irlandii U-19 w przegranym spotkaniu z rówieśnikami z Danii.