Les Parry: czterech bądź pięciu piłkarzy może w styczniu odejść na wypożyczenie

Źródło:manutd.com

Les Parry, jeden z pracowników Akademii Manchesteru United, który odpowiada m.in. za obserwację wypożyczonych piłkarzy przyznaje, że w styczniowym oknie transferowym możemy spodziewać się kolejnych czterech czy pięciu wypożyczeń młodych zawodników „Czerwonych Diabłów”.

Niewykluczone jest, że wypożyczenia te mogą dotyczyć m.in. zawodników, którzy już teraz ocierają się o kadrę pierwszej drużyny – jak Tahith Chong, Angel Gomes czy James Garner, których chciano wypożyczyć już latem, ale wówczas Ole Gunnar Solskjaer zapowiedział, że planuje sprawdzić ich w pierwszej drużynie.

– Przed nami mnóstwo ciężkiej pracy, jako że mamy do zrealizowania coś, co Nicky Butt określił opracowaniem indywidualnego planu dla każdego zawodnika. Zajmiemy się tym planowaniem, a następnie zidentyfikujemy czterech czy pięciu piłkarzy, którzy w styczniu będą mogli udać się na wypożyczenie. Przy czym oczywiście menedżer pierwszej drużyny będzie miał tutaj swój głos – mówił Les Parry.

– Trójka chłopaków miała możliwość pójść ostatnio na wypożyczenie – Angel Gomes, Tahith Chong i James Garner – ale menedżer chciał ich tutaj zatrzymać i przyjrzeć im się bliżej podczas przedsezonowego tournee. Na pewno też stosowna decyzja dotycząca tych zawodników zostanie podjęta w zakresie styczniowego okna transferowego. Miejmy nadzieję, że cała trójka będzie dalej w pierwszej drużynie i nigdzie się nie ruszy.

– Jak dobrze wiemy w tym klubie młodzi chłopcy mają okazję wchodzić do pierwszej drużyny, a wiele takich przypadków jest zależnych od okoliczności, nad którymi nie mają nawet kontroli. Otrzymują szansę i wykorzystują ją, dlatego też teraz kilku z nich regularnie znajduje się co tydzień w kadrze meczowej pierwszej drużyny. Były też okazje, które pojawiły się znikąd. Taka jest już piłka nożna.

– Miejmy nadzieję, że niektórzy z wypożyczonych obecnie chłopaków również przykują uwagę, ponieważ niektórzy udali się na te wypożyczenia z pewną percepcją wobec swoich umiejętności i miejsca, w którym się aktualnie znajdują. Mamy nadzieję, że wrócą do nas, a ludzie może powiedzą, że mamy u siebie „mały diament” – dodał.

Przeczytaj także:  Agent Bale'a: Gareth może zakończyć karierę w Madrycie

Parry dodaje, że praca, jaką wykonał z kilkoma innymi kolegami ze sztabu podczas letniego okna transferowego, zakończyła się sukcesem, bowiem klub wypożyczył wszystkich zawodników, których miał zamiar.

Przeczytaj także:  Oficjalnie: Odion Ighalo zostaje na dłużej na Old Trafford

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, jaką wykonaliśmy. Razem z Nickym Buttem [szef rozwoju w drużynie z Old Trafford – przyp. red.], Neilem Woodem [menedżer drużyny rezerw – przyp. red.] i menedżerem określiliśmy, którzy zawodnicy powinni udać się na wypożyczenie i wszystkich udało się na takie wysłać. Wszystkim znaleźliśmy kluby – kontynuował Parry.

– Są czasem okazje, które się pojawiają i zastanawiasz się czy je przyjąć czy też nie, może lepiej poczekać jeszcze z tym tydzień, z nadzieją że zaraz pojawi się coś bardziej odpowiedniego.

– To nieustanna praca, zwłaszcza gdy ludzie wiedzą, że ja ją wykonuje, wówczas telefony rozdzwaniają się przez cały czas, pytają nas o konkretnych piłkarzy, oczywiście nie tylko o tych, którzy już występują w pierwszej drużynie.

– Nakreślamy potrzeby poszczególnych piłkarzy, zanim zaczniemy wdrażać proces. Nie będę kłamał, że od razu odhaczyliśmy wszystkie rubryki, ponieważ zdarzyło się kilka klubów w przypadku jednego czy dwóch zawodników, przy których myśleliśmy, że nie będą do nich pasować. Z jednej strony wyglądało to na dobry ruch, ale tak nie uważaliśmy, z takiego czy innego powodu. Dlatego rozglądaliśmy się za czymś innym – dodał.

Na wypożyczeniu zawodników praca się jednak nie kończy. Manchester United nierzadko wypełnia pewne luki u klubów z niższych lig, które nie są w stanie dostarczać na Old Trafford wszelkich niezbędnych informacji o wypożyczonych tam zawodnikach.

– Patrzymy też na miejscowe kluby i czy są jakieś obszary, w których nie są w stanie poruszać się sami. Analiza jest tu dobrym przykładem. Niektóre kluby nie posiadają pełnoetatowej analityki, więc nie są w stanie wysyłać materiałów wideo ze spotkań, jak my to robimy. Wtedy my zajmujemy się wysyłaniem takich analiz do chłopaków. Przy czym w zeszłym sezonie Axel Tuanzebe był poddawany świetnej analizie w Aston Villi, która wysyłała mu materiały wideo – mówił dalej Parry.

Przeczytaj także:  Odion Ighalo: cieszę się, że mogę dalej spełniać swoje marzenia na Old Trafford

– Nie było więc potrzeby w tym przypadku, abyśmy my to robili, ale dodawaliśmy przy tym swoje komentarze, nawet jeżeli nie było to konieczne. Są też inne rzeczy, jak chociażby suplementy, których niektóre klubu nie są w stanie dostarczać.

– Dlatego też upewniamy się, że chłopcy otrzymują te rzeczy i że wypełniamy wszystkie braki, które pojawiają się w wypożyczających klubach. Bardziej doświadczone drużyny, jak w przypadku Timothy’ego Fosu-Mensaha z Fulham w minionym sezonie, mają wszystko dobrze zorganizowane, więc konieczność opiekowania się takim zawodnikiem z naszej strony jest mniejsza niż wobec chłopców, którzy udają się na wypożyczenia do klubów z niższych lig – zakończył.

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Home Jersey

Skład Manchesteru United, który zdobył trzy tytuły, zapewnił klubowi stałe miejsce w księgach rekordów i sercach fanów piłki nożnej na całym świecie. Ta koszulka podstawowa składa hołd 20. rocznicy pamiętnej nocy w Barcelonie. Wersja stworzona z myślą o kibicach ma luźniejszy krój niż modele, jakie zawodnicy zakładają w dniu meczu. Design uszyty z odprowadzającego pot materiału ma specjalne detale oraz specjalne godło na cześć niewiarygodnego sezonu 1998/99 drużyny.

Dyskusja

Najnowsze

Jesse Lingard: Pogba potrafi podnosić nas na duchu, to typ lidera

Jesse Lingard stanął w obronie Paula Pogby, który często jest krytykowany przez fanów Manchesteru United. Anglik uważa, że francuski...

“Daily Mail”: Paul Pogba rozważa pozostanie w Manchesterze United

Wraz ze zbliżającym się okienkiem transferowym pojawiają się nowe spekulacje na temat przyszłości Paula Pogby w Manchesterze United. Ostatnie...

FA Cup: mecz z Norwich City 27 czerwca

Po wstępnym terminarzu powrotu rozgrywek Premier League, następnie władze FA wydały komunikat z planowanym terminem wznowienia turnieju o Puchar...

The Athletic wyjaśnia dlaczego Chelsea wygrała walkę o Timo Wernera

Angielskie media zgodnie podają, że Timo Werner najprawdopodobniej od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Chelsea. Wygląda więc na to,...

Oficjalnie: Man Utd wraca do gry w Premier League 19 czerwca

Manchester United wróci do akcji w Premier League w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Tottenhamowi 19 czerwca br. (piątek). Władze Premier...

Agent Bale’a: Gareth może zakończyć karierę w Madrycie

Gareth Bale od kilku okienek transferowych łączony jest nieustannie z powrotem do Premier League. Jednak agent Walijczyka widzi też...

Andy Mitten: wizja Ole Gunnara Solskjaera na restart rozgrywek w wykonaniu Man Utd

Powrót rozgrywek Premier League i tym samym wznowienie zatrzymanego w marcu br. z powodu pandemii koronawirusa sezonu 2019/20 zbliża...

Najważniejsze

Oficjalnie: Man Utd wraca do gry w Premier League 19 czerwca

Manchester United wróci do akcji w Premier League w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Tottenhamowi 19 czerwca br. (piątek). Władze Premier...

The Athletic: Man Utd szykuje nowy kontrakt dla Brandona Williamsa

Jak przekazuje Laurie Whitwell, dziennikarz serwisu The Athletic, Manchester United przygotowuje propozycję nowej umowy dla Brandona Williamsa, która odzwierciedlałaby...

Może Cię także zainteresować

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
0