fanatik.com.tr

Merih Demiral świetnie zaprezentował się podczas meczów reprezentacji Turcji i zwrócił na siebie uwagę klubów z Premier League. Wśród zainteresowanych sprowadzeniem 21-letniego obrońcy jest Manchester United.

Jak poinformował turecki “Fotospor”, Manchester United jest zainteresowany sprowadzeniem obrońcy Juventusu – Meriha Demirala. 21-letni Turek miałby dołączyć do drużyny “Czerwonych Diabłów” w zimowym okienku transferowym.

Obrońca zwrócił na siebie uwagę skautów Manchesteru United podczas niedawno zakończonej przerwy na zgrupowania reprezentacji. W poniedziałek Francja mierzyła się z Turcją, a Demiral rozegrał bardzo dobre spotkanie. Choć dla Ole Gunnara Solskjaera w zimie priorytetem będzie sprowadzenie napastnika, to Manchester United chciały wzmocnić pozycję środkowego obrońcy. Demiral mógłby doskonale uzupełniać się z Harrym Maguirem, co znacznie podniosłoby jakość drużyny w tej formacji.

Merih Demiral w przeszłości twierdził, że jego idolem był Nemanja Vidić – legenda Manchesteru United. Według “Fotospor” Turek czeka na ofertę z Premier League, gdyż to gra w Anglii ma być jego celem. Sprowadzeniem 21-latka zainteresowany jest nie tylko Manchester United – obserwować jego sytuację mają pozostałe kluby z czołówki Premier League.

Pomimo młodego wieku, Merih Demiral bardzo często zmieniał kluby. Wychowanek Fenerbahce ojczyznę opuścił dość szybko, bo już w 2016 roku. Został wówczas zawodnikiem portugalskiego Alcanenense, skąd rok później trafił do Sportingu. Przygoda na Półwyspie Iberyjskim nie potrwała jednak długo i po dwóch latach wrócił do Turcji. W Alanyasporze zwrócił na siebie uwagę Sassuolo. W lipcu tego roku za 18 milionów euro kupił go Juventus.

W sezonie 2019/20 Merih Demiral rozegrał ledwie jedno spotkanie w Serie A i nic nie wskazuje na to, by w Juventusie mógł liczyć na regularne występy. Dla Turka jest to bardzo ważne, gdyż stał się istotnym ogniwem swojej reprezentacji, która najprawdopodobniej awansuje na EURO 2020, a przesiadywanie na ławce bądź trybunach oddali go od pierwszego składu.

Dyskusja