Ed Woodward: wizja Solskjaera pokrywa się z podstawowymi celami klubu

Źródło:manutd.com

Dyrektor wykonawczy Manchesteru United, Ed Woodward, spotkał się z niemal 400 pracownikami klubu z Old Trafford, których zapewnił, że dla całego otoczenia drużyny liczy się wyłącznie sukces sportowy, natomiast kwestie komercyjne to odrębna kwestia.

Ze słów Eda Woodwarda można wywnioskować spore poparcie dla Ole Gunnara Solskjaera. Dyrektor wykonawczy zapewnił, że wizja norweskiego szkoleniowca pokrywa się długoterminowymi celami klubu.

– Rzeczywistość Manchesteru United jest taka, że dzielimy się na dwie części. Przede wszystkim jesteśmy piłkarską instytucją ze 141-letnią historią, całym dziedzictwem, tradycją, tradycjami sukcesów. To nigdy, przenigdy nie może się zmienić. Musimy chronić te wartości. Ważne jest to, aby strona komercyjna nigdy nie przysłaniała priorytetu, jakim jest sukces sportowy.

– Tak jak w innych klubach, nasza działalność komercyjna pozwala nam reinwestować w aspekty sportowe. Jeżeli te dwie strony współgrają ze sobą w Manchesterze United, to przekłada się to na przewagę nad innymi w tym obszarze.

Woodward zabrał również głos na temat transferów przeprowadzanych przez “Czerwone Diabły”. W letnim okienku transferowym skupiono się głównie na uszczelnieniu defensywy. Do klubu trafili Aaron Wan-Bissaka oraz Harry Maguire. Linię ataku wzmocnił Daniel James.

– Istnienie mit mówiący o tym, że mamy w klubie osoby niezwiązane z piłką, które podejmują decyzje sportowe. Uważam, że to obraza dla ludzi dla wspaniałych ludzi, którzy pracują nad piłkarskim aspektem w klubie.

– Większość z doświadczonych pracowników zajmujących się sprawami sportowymi pełni tę rolę od 10 lat. Niektórzy skauci pracują u nas od więcej niż 25 lat.

– W ostatnich latach rozszerzyliśmy naszą komisję rekrutacyjną i wierzymy, działamy teraz efektywnie i produktywnie. Rekomendacje piłkarzy i decyzje należą do tego działu, menedżera pierwszego zespołu i jego sztabu, nie kadry rządzącej.

Przeczytaj także:  Jesse Lingard: Pogba potrafi podnosić nas na duchu, to typ lidera

Dyrektor wykonawczy klubu przyznał, że w pełni popiera wizję Ole Gunnara Solskjaera, którego celem jest stawianie na wychowanków. Średnia wieku podstawowej jedenastki w tym sezonie znajduje się w granicach 25 lat. W poprzedniej kampanii było to 27 lat.

Przeczytaj także:  Jesse Lingard: Pogba potrafi podnosić nas na duchu, to typ lidera

– Wizja Ole idealnie pokrywa się z naszymi trzema, podstawowymi celami. Musimy zdobywać trofea, grać ofensywny futbol i dawać szanse młodzieży. W poprzednim sezonie znajdowaliśmy się w czołówce Premier League pod względem szans dawanych wychowankom. Wszyscy powinniśmy być dumni ze znaczących inwestycji, które poczyniliśmy w naszej akademii. Rozszerzyliśmy dział odpowiadający za rekrutację, poprawiliśmy obiekty i zainwestowaliśmy w analitykę – teraz przynosi to owoce.

– Wciąż jest wiele rzeczy do zrobienia, ale dojdzie do tego w kolejnych latach. Wiemy, że jest to dla nas konkurencyjna przewaga. Nadal będziemy skupiać się na tym obszarze i w niego inwestować. To kwestia pozostająca bliska sercu tego klubu.

Nie zabrakło również oceny poprzedniego i aktualnego sezonu w wykonaniu Ole Gunnara Solskjaera. Choć wydawało się, że po serii zwycięstw w zeszłej kampanii, Manchester United finalnie wróci na właściwe tory, to start bieżącego sezonu odarł kibiców “Czerwonych Diabłów” z marzeń. Piłkarze prowadzeni przez norweskiego szkoleniowca po ośmiu kolejkach mają na swoim koncie zaledwie dwie wygrane.

– Środkowa część ostatniego sezonu, po przybyciu Ole, była najbardziej zbliżona do tego, co chcemy osiągnąć i w jakim miejscu się znaleźć. Widzieliśmy drużynę grającą szybko, płynnie, z wyrazistym stylem i filozofią, której menedżer wymaga.

– Ole na nowo przywrócił także dyscyplinę, której brakowało w ostatnich latach. Zbudował skład wokół piłkarzy, którzy szanują historię klubu, którzy ciężko pracują i szanują siebie nawzajem. Nikt nie jest większy od tego klubu.

– Efektem zmian, które widzieliśmy latem, jest młody skład. Ale to również skład z zawodnikami i kulturą, dającymi nam podstawę do budowy i rozwoju na początku naszej nowej przygody – zakończył.

Przeczytaj także:  "The Times": w oczekiwaniu na wspólne występy Bruno Fernandesa i Paula Pogby

Ostatnie sztuki

Przeczytaj także:  Menedżer Estudiantes: Rojo prawdopodobnie wróci latem do Manchesteru

Koszulka adidas Manchester United Home Jersey

Skład Manchesteru United, który zdobył trzy tytuły, zapewnił klubowi stałe miejsce w księgach rekordów i sercach fanów piłki nożnej na całym świecie. Ta koszulka podstawowa składa hołd 20. rocznicy pamiętnej nocy w Barcelonie. Wersja stworzona z myślą o kibicach ma luźniejszy krój niż modele, jakie zawodnicy zakładają w dniu meczu. Design uszyty z odprowadzającego pot materiału ma specjalne detale oraz specjalne godło na cześć niewiarygodnego sezonu 1998/99 drużyny.

Dyskusja

Najnowsze

Jesse Lingard: Pogba potrafi podnosić nas na duchu, to typ lidera

Jesse Lingard stanął w obronie Paula Pogby, który często jest krytykowany przez fanów Manchesteru United. Anglik uważa, że francuski...

“Daily Mail”: Paul Pogba rozważa pozostanie w Manchesterze United

Wraz ze zbliżającym się okienkiem transferowym pojawiają się nowe spekulacje na temat przyszłości Paula Pogby w Manchesterze United. Ostatnie...

Ole Gunnar Solskjaer: pracowaliśmy nad nowymi pomysłami przed restartem ligi

Menedżer Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer, zdradził, że jego zespół przygotowuje nową taktykę na wznowienie rozgrywek Premier League. Po powrocie...

FA Cup: mecz z Norwich City 27 czerwca

Po wstępnym terminarzu powrotu rozgrywek Premier League, następnie władze FA wydały komunikat z planowanym terminem wznowienia turnieju o Puchar...

The Athletic wyjaśnia dlaczego Chelsea wygrała walkę o Timo Wernera

Angielskie media zgodnie podają, że Timo Werner najprawdopodobniej od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Chelsea. Wygląda więc na to,...

Oficjalnie: Man Utd wraca do gry w Premier League 19 czerwca

Manchester United wróci do akcji w Premier League w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Tottenhamowi 19 czerwca br. (piątek). Władze Premier...

Agent Bale’a: Gareth może zakończyć karierę w Madrycie

Gareth Bale od kilku okienek transferowych łączony jest nieustannie z powrotem do Premier League. Jednak agent Walijczyka widzi też...

Andy Mitten: wizja Ole Gunnara Solskjaera na restart rozgrywek w wykonaniu Man Utd

Powrót rozgrywek Premier League i tym samym wznowienie zatrzymanego w marcu br. z powodu pandemii koronawirusa sezonu 2019/20 zbliża...

Najważniejsze

Oficjalnie: Man Utd wraca do gry w Premier League 19 czerwca

Manchester United wróci do akcji w Premier League w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Tottenhamowi 19 czerwca br. (piątek). Władze Premier...

The Athletic: Man Utd szykuje nowy kontrakt dla Brandona Williamsa

Jak przekazuje Laurie Whitwell, dziennikarz serwisu The Athletic, Manchester United przygotowuje propozycję nowej umowy dla Brandona Williamsa, która odzwierciedlałaby...

Może Cię także zainteresować

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
0