ManUtd.com

Manchester United za pośrednictwem strony internetowej ManUtd.com potwierdził wcześniejsze spekulacje prasy odnośnie podpisania nowego kontraktu z Masonem Greenwoodem. Świetnie zapowiadający się napastnik związał się z klubem z Old Trafford długoterminową umową, wygasającą latem 2023 roku.

Mający 18 lat Greenwood to wychowanek klubowej akademii, do której rodzice zapisali go w wieku 7 lat. Przy okazji podpisania kontraktu Anglik nie ukrywał dumy z reprezentowania barw “Czerwonych Diabłów”.

– Dorastałem będąc fanem Manchesteru United. Możliwość gry dla pierwszej drużyny jest jak spełnienie się marzeń – powiedział piłkarz. – Wiem, że gdy wychodzę na boisko, reprezentuję całą naszą akademię. Występami na murawie chcę odwdzięczyć się za wiarę, jaką pokładali we mnie dotychczasowi trenerzy. Przez cały czas uczę się nowych rzeczy od menedżera i jego sztabu szkoleniowego. Wiem, że jestem w najlepszym klubie. Klubie, który pozwoli wykorzystać cały mój potencjał.

Menedżer Ole Gunnar Solskjaer dodał: – Mason to owoc naszej znakomitej akademii. Jesteśmy zachwyceni z postępów, które poczynił. Będąc w tak młodym wieku, posiada już znakomitą szybkość i boiskową inteligencję. To urodzony łowca bramek. Odkąd przebił się do pierwszej drużyny, imponuje wszystkim odwagą i nastawieniem. Posiada wszystko, by stać się najwyższej klasy piłkarzem. Dzień po dniu wykonuje ciężką pracę na treningach, a dokładając do tego jego etykę pracy, nie ma wątpliwości, że posiada przed sobą wspaniałą przyszłość.

Nowa umowa związała Masona Greenwooda z ekipą Manchesteru United co najmniej do 2023 roku. W kontrakcie znalazł się zapis umożliwiający jego automatyczne przedłużenie o kolejne 12 miesięcy.

Dyskusja