Sky Sports

Jose Mourinho, który pełnił rolę eksperta w studiu Sky Sports ocenił mecz swojego byłego klubu, Manchesteru United z Liverpoolem w 9. kolejce Premier League. “Derby Anglii” zakończyły się remisem 1:1.

Portugalski szkoleniowiec został zapytany, czy “The Reds” zasłużyli na remis w spotkaniu z “Czerwonymi Diabłami”.”The Special One” nie był co do tego przekonany w stu procentach.

– Ciężko powiedzieć, że “tak”. Zrobili coś, aby wyrównać. Wydaje mi się, że Jurgen [Klopp] w ostatnich 20 minutach próbował coś zmienić, aby sprawić United większe problemy. Zagęścił środek pola, jego zawodnicy bardziej wypełniali wolne przestrzenie w polu karnym, boczni obrońcy zostali mocniej zaangażowani w grę. Sprawił im tym problemy i został nagrodzony.

– Czuję, że Ole i United po fantastycznych staraniach mogą być nieco rozczarowani z powodu tego jednego błędu i oddanych dwóch punktów. Przed spotkaniem prosiłem Manchester United o grę sercem i udało im się to zaprezentować. Pokazali nawet więcej. Byli zorganizowani, mieli plan, z którym mogę się zgodzić. Trzymali się nakreślonej strategii.

– Mieliście wątpliwości, czy uda im się utrzymać tą intensywność w obronie przez 90 minut. Ostatecznie się nie udało. W końcówce meczu Liverpool rozwinął skrzydła, więc prawdopodobnie rezultat jest sprawiedliwy. Gdybym był jednak Ole, byłbym dumny i trochę sfrustrowany, ponieważ chłopcy dali z siebie wszystko – zakończył.

Dyskusja