Getty Images

Harry Maguire stał się obiektem krytyki byłego pomocnika reprezentacji Holandii i Tottenhamu Hotspur, Rafaela van der Vaarta,.

Rafael van der Vaart porównał Harry’ego Maguire’a do zawodnika Ligi Niedzielnej. Według Holendra, Anglik w meczu z Liverpoolem wyglądał jak amator.

Według większości opinii to właśnie Maguire był najlepszym z trójki obrońców, którzy wczoraj wyszli na murawę w meczu przeciwko Liverpoolowi. Jednak były pomocnik Tottenhamu Hotspur, Rafael van der Vaart, jest odmiennego zdania.

– Kiedy w niedzielę oglądam mecze amatorów to widzę przynajmniej trzech zawodników, którzy grają tak jak on. Mówię poważnie. Może to zabrzmi głupio, ale i tak tego nie usłyszy. W końcu mówimy tu o zawodniku wartym 90 milionów euro. […] Jeśli on jest warty 90 milionów euro to Virgil van Dijk jest wart 300 milionów.

Holender najwyraźniej nie jest fanem letniego wzmocnienia “Czerwonych Diabłów”. Już wcześniej zdarzało mu się krytykować go za występy w klubie oraz narodowej kadrze.

Po półfinałowym spotkaniu Ligi Narodów, w którym reprezentacja Anglii mierzyła się z Holandią, Van der Vaart stwierdził, że Maguire był najgorszym zawodnikiem na boisku.

– To zabawne, ponieważ w trakcie finałów Ligi Narodów pracowałem dla holenderskiej telewizji – mówił w wywiadzie dla Sky Sports – I pamiętam, jak mówiliśmy wtedy: “Harry Maguire był, jak do tej pory najgorszym zawodnikiem, jaki pojawił się na boisku w tym turnieju”. Dwa miesiące później Manchester United płaci za niego 90 milionów euro. Niewiarygodne.

Dyskusja