Sky Sports

Były kapitan Liverpoolu, a obecnie ekspert stacji Sky Sports, Jaimie Carragher, w końcu zdobył się na przeprosiny w kierunku piłkarza Manchesteru United, Patrice’a Evry. Skrucha dotyczy dawnego incydentu, podczas którego Francuz został w rasistowski sposób obrażony przez kolegę z zespołu Carraghera, Luisa Suareza.

Jaimie Carragher w studiu przyznał, że Liverpool popełnił błąd, broniąc wówczas urugwajskiego napastnika, po tym jak został on oskarżony o rasistowskie obelgi skierowane w kierunku Patrice’a Evry w 2011 roku. Aktualnego napastnika Barcelony ukarano 8-meczową banicją.

Zawodnicy “The Reds” dzień po ogłoszeniu decyzji o karze, przed spotkaniem z Wigan, na rozgrzewkę wybiegli w koszulkach solidaryzujących się z Luisem Suarezem. W poniedziałkowy wieczór zarówno Jamie Carragher jak i Patrice Evra pełnili rolę ekspertów w studiu Sky Sports. Anglik postanowił przeprosić Francuza za tamto zajście.

– Nie ma wątpliwości, że popełniliśmy olbrzymi błąd. To było oczywiste.

– Zjedliśmy wspólny lunch i odbyliśmy spotkanie z zespołem. Nie wiem, który z menedżerów – Kenny Dalglish czy Steve Clark – zapytał jednego z piłkarzy, czy ma na sobie tę koszulkę. Wtedy dowiedziałem się o tym po raz pierwszy.

– Nie będę kłamał i zapewniał, że nie angażowałem się w tę akcję. Jako klub postąpiliśmy źle. Byłem wtedy wicekapitanem. Nie jestem pewny, kto za tym stał. Nie sądzę, że nasz menedżer miał z tym coś wspólnego. Myślę, że wyszło to od piłkarzy, którzy trzymali się blisko z Suarezem. Chcieli wesprzeć swojego kumpla.

– Być może teraz muszę spojrzeć na siebie i powiedzieć, że nie miałem odwagi odmówić założenia tej koszulki. Nie sądzę, aby wszyscy w klubie uważali to za słuszne. Wydaje mi się jednak, że w klubie, tak samo jak w rodzinie, pierwszą myślą jest wsparcie nawet w przypadku złego postępowania. Bez wątpienia to było złe zachowanie.

Dyskusja