Trwa dobra passa podopiecznych Neila Wooda. Ekipa Manchesteru United do lat 23 odniosła kolejne zwycięstwo w 2. dywizji rozgrywek Premier League 2. Tym razem “Czerwone Diabły” pokonały 4:1 na Landore Training Centre drugą ekipę Swansea City.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak łatwego wyjazdowego zwycięstwa dla ekipy Neila Wooda. Już w 6 minucie zza pola karnego uderzał Keiran Evans, piłka po drodze odbiła się jeszcze od Tedena Mengiego, co tylko utrudniło interwencję Mateji Kovarowi i szybko zrobiło się 1:0 dla gospodarzy.

Jednak równie szybko goście doprowadzili do wyrównania, bo już 8 minut później. Z okolic dwudziestego metra rzut wolny wykonywał Largie Ramazani, który precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Chwilę później gospodarze byli bardzo bliscy wyjścia na ponowne prowadzenie, ale Mateja Kovar do spółki z Ethanem Lairdem skutecznie zablokowali strzał Brandona Coopera i tym samym zażegnali utracie kolejnego gola.

Z drugiej strony dobrą okazję na drugiego gola miał D’Mani Mellor, ale jego strzał głową po dośrodkowaniu Dylana Levitta chybił celu. W 37 minucie po zderzeniu z rywalem z boiska zszedł Teden Mengi (jak się później okazało młody zawodnik doznał stłuczenia żeber), a w jego miejscu na placu gry zameldował się Max Taylor, dla którego był to powrót do piłki po długiej przerwie spowodowanej terapią leczenia nowotworu, która dla 19-latka zakończyła się sukcesem.

Znalezione obrazy dla zapytania max taylor back in action man utd

Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy sędzia odgwizdał zagranie ręką we własnym polu karnym przez Brandona Coopera i podyktował “jedenastkę” dla gości, którą na gola zamienił Dylan Levitt. Na przerwę podopieczni Neila Wooda schodzili więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Obraz gry w drugiej połowie przypominał ten z pierwszej odsłony, gdzie obaj bramkarze i obie linie defensywne miały co robić. Jednak na kolejnego gola trzeba było czekać do 75 minuty. Wówczas to do akcji podłączył się Etan Laird, którego dośrodkowanie uderzeniem głową zamknął D’Mani Mellor. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od ramienia Josha Goulda i wpadła do siatki. Trafienie to zostało zanotowane jako samobójcze.

Nie było to jednak ostatnie słowo gości. Już w doliczonym czasie gry Aliou Traore pokazał to, z czego słynie – siłę i dynamikę. Francuz wpadł w pole karne gospodarzy, obrócił się na piłce mijając przy tym dwóch rywali i z pełnym spokojem przy strzale z ostrego kąta, ustalił wynik spotkania na 4:1 dla “Czerwonych Diabłów”.

Po 8. kolejkach kadra Manchesteru United do lat 23 zajmuje pozycję wicelidera 2. dywizji rozgrywek Premier League 2 z 19 punktami na koncie. Do pierwszego West Hamu, podopieczni Neila Wooda tracą 3 punkty.

W kolejnym meczu drużyna rezerw “Czerwonych Diabłów” zmierzy się w lidze na własnym boisku z drugą ekipą Stoke City. Spotkanie to zostanie rozegrane w najbliższy piątek (25 października br.).

Swansea U-23 – Manchester United U-23 1:4 (K. Evans 6′ – Ramazani 14′, Levitt karny 42′, Gould samobój 75′, Traore 90’+1′)

Skład Manchesteru United U-23: Kovar – Laird (Hoogewerf 80′), Mengi (Taylor 37′), Bernard, Devine – Levitt, Galbraith, Puigmal – Traore, Mellor, Ramazani

Niewykorzystane zmiany: McGhee, Woolston