U-18 Premier League: Manchester United – Middlesbrough 1:1

manutd.com Sebastian Słabosz

W minioną sobotę podopieczni Neila Ryana zremisowali na Aon Training Complex z rówieśnikami z Middlesbrough 1:1 w ramach rozgrywek Under-18 Premier League North. Bramkę na wagę jednego punktu w końcówce spotkania zdobył Anthony Elanga, a mecz zza linii bocznej oglądał sam sir Alex Ferguson. Do składu powrócił Łukasz Bejger.

Ekipa gości przyjechała na to spotkanie z zaledwie czwórką rezerwowych, a sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej, gdy na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji doznał środkowy obrońca, Andy Wilson, przez co w jego miejsce do wyjściowej jedenastki wskoczył Isiah Cornet.

Jak się jednak okazało ten wydawałoby się nieszczęśliwy splot zdarzeń miał dla Isiaha Corneta i jego drużyny pozytywny skutek, bowiem to właśnie młody Francuz w 24 minucie meczu zamknął akcję po podaniu Alberto Balde i dał prowadzenie Middlesbrough.

W 37 minucie kontuzji w ekipie gospodarzy doznał Charlie Wellens i jego miejsce na boisku zajął debiutujący na tym poziomie rozgrywkowym 17-letni Słowak, Martin Svidersky. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gości.

Młode „Czerwone Diabły” po zmianie stron próbowały odrobić straty, ale ataki gospodarzy nie były zbyt zdecydowane, tymczasem czas uciekał.

Gdy na zegarze pojawiła się 80 minuta podopieczni Neila Ryana w końcu przeprowadzili skuteczną akcję. Rezerwowy Deji Sotona pomknął z piłką na prawym skrzydle, zagrał do Marka Helma, ten instynktownie zagrał piętą do wbiegającego w pole karne rywali Anthony’ego Elangi i młody Szwed pokonał Harry’ego Flattersa.

Ostatecznie obie ekipy musiały podzielić się punktami. Całe spotkanie rozegrał nieobecny w kilku ostatnich meczach Łukasz Bejger. Po 8. kolejkach młode „Czerwone Diabły” z 10 punktami na koncie zajmują dopiero 7. pozycję w rozgrywkach Under-18 Premier League North. Do lidera, rówieśników z „The Citizens”, tracą już 11 oczek.

Miłym dodatkiem dla tego spotkania był fakt, że zza linii bocznej przyglądali mu się nie tylko Ole Gunnar Solskjaer i Michael Carrick, ale także sam sir Alex Ferguson, który zdaje się być w coraz lepszej formie po niedawnych poważnych problemach zdrowotnych.

W kolejnym meczu podopieczni Neila Ryana zmierzą się na wyjeździe z rówieśnikami z West Bromwich Albion w ramach pucharowych rozgrywek Under-18 Premier League Cup. Spotkanie to zostanie rozegrane w najbliższą sobotę (26 października br.).

Manchester United U-18 – Middlesbrough U-18 1:1 (Elanga 80′ – Cornet 24′)

Skład Manchesteru United U-18: Mastny – Bejger, Hockenhull, Fish, Hardley; McCann, Helm (Forson 90′), Wellens (Svidersky 37′) – Shoretire (Sotona 63′), Hoogewerf, Elanga

Niewykorzystane zmiany: Guadagno, Neville