ManUtd.pl ocenia: przez wyboje po trzy punkty

Błażej Duda

Manchester United pokonał Norwich 3:1 i awansował na 7. miejsce w tabeli Premier League. Po bolączkach ofensywy w ostatnich tygodniach, na Carrow Road „Czerwone Diabły” grały wystarczająco odważnie, by różnicy nie sprawiły nawet… dwa zmarnowane rzuty karne. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Nie mógł wiele zrobić przy strzale Hernandeza; przy pozostałych wiele nie musiał. Sparował bombę Cantwella nad poprzeczkę i pewnie wyłapał strzał z 73. minuty. Ocena: 5

Aaron Wan-Bissaka – Monstrum. Wykonał aż 11/12 skutecznych odbiorów, 3 przechwyty, dołożył 2 wybicia. Zablokował trzy dośrodkowania i strzał Hernandeza w 73. minucie. Spośród ważniejszych interwencji należy też wspomnieć o przeciętym podaniu Pukkiego w 37. minucie i skasowanej kontrze w 64. Miał kilka „gorętszych” zagrań (mając na koncie żółtą kartkę ryzykownie zaatakował rywala w polu karnym w drugiej połowie) i nie brylował w ofensywie. Ocena: 7,5

Victor Lindelof – W zasadzie anonimowy. Był przy piłce najrzadziej z całego zespołu poza Martialem, choć fakt, że Pukki zaliczył tylko 25 kontaktów, można zapisać też na jego konto. Ocena: 5

Harry Maguire – Podobnie jak Lindelof nie napracował się i korzystał z czasu na rozegranie, dobrze operując długim podaniem. Nie stanowił większej przeszkody dla Hernandeza, który inaczej niż Soumah w Belgradzie, zdołał wykorzystać przeciwko niemu swoją szybkość. Ocena: 5

Ashley Young – Solidnie wspomagał piłkarzy ofensywnych i był wyjątkowo dbały przy piłce (94% celności podań); uruchomił też akcję na 3:0. Z tyłu niestety miewał problemy z przebojowym Aaronsem, który w 5. minucie pognał w stronę bramki De Gei po jego stracie, a w 47. wyłożył świetne podanie Pukkiemu. Nie dziwi żółta kartka za spóźniony wślizg w nogi 19-latka. Ocena: 5

Fred – Słowa uznania należą się za zaangażowanie Brazylijczyka, który aż 7 razy skutecznie odbierał piłkę i asekurował partnerów z defensywy (dobre interwencje w 12., 55. i 71. minucie), choć nie uniknął błędów w ustawieniu. Odważna decyzja o strzale sprzed szesnastki przyniosła rzut karny, a chwilę potem zmusiła Krula do interwencji. W 87. minucie ładnie powalczył o bezpańską piłkę, ale w ostatniej chwili zablokował go obrońca. Ocena: 6,5

Scott McTominay – Dominował w środku pola, brał grę na siebie i imponował pewnością. Jak stary wyjadacz wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i huknął na bramkę otwierając wynik spotkania. Chwila dekoncentracji w 88. minucie kosztowała zespół czyste konto. Ocena: 7,5

Andreas Pereira – Niezła pierwsza połowa, w której był szczególnie przydatny w fazie przejściowej akcji i nie zawodził przy wykonywaniu rzutów rożnych. Z biegiem czasu coraz mniej widoczny. Ocena: 5

Daniel James – Z imponującą łatwością wykonuje rzeczy kluczowe. Dobrze asekurował Wan-Bissakę i pomagał w obronie, a z przodu zaskakiwał obrońców doskonałymi wrzutkami. Cudowna asysta do Rashforda, któremu wrzucał na głowę również w 66. minucie. Do tego wywalczony nieoczywisty karny. Ocena: 7

Marcus Rashford – Miejmy to z głowy: jego rzut karny odhaczał wszystkie punkty z antyporadnika. Bramka wręcz przeciwnie – od ruchu do piłki, przez przyjęcie, po wykończenie. Piękna improwizowana asysta na podsumowanie meczu, w którym sprawiał wiele problemów obrońcom i współpracował z partnerami wreszcie w sposób jakiego można oczekiwać. Ocena: 6,5

Anthony Martial – Typowa dziewiątka, czy nie, jego obecnosć w jedenastce przywróciła równowagę formacji ofensywnej. Dobrze zachował się przy golu na 2:0, przytomnie zagrywał do Jamesa w 25. minucie i w trzech akcjach świetnie wymieniał piłkę z Rashfordem, co ostatecznie przyniosło bramkę. Francuz powinien jednak wyjeżdżać z Carrow Road z bogatszym bagażem. W 19. minucie z najbliższej odległości nabił Krula, a w 41. powtórzył grzechy Rashforda i nie wykorzystał jedenastki. Ocena: 6,5