Getty Images

Manchester United gra ostatnio nowym ustawieniem 3-4-1-2. Ole Gunnar Solskjaer stwierdził, że ma czterech kandydatów do gry za napastnikami w tej formacji.

Drużyna Solskjaera przeszła na ustawienie 3-4-1-2 podczas ubiegłotygodniowego meczu z Liverpoolem i tylko strzał Lallany z 85. minuty odebrał „Czerwonym Diabłom” zwycięstwo. Menedżer nie zmienił formacji na wyjazdowe spotkanie z Partizanem i zakończyło się ono pierwszym zwycięstwem „w delegacji” od 232 dni.

W najbliższym spotkaniu z Norwich trójkę środkowych obrońców prawdopodobnie znowu będą tworzyć: Harry Maguire, Victor Lindelof i Marcos Rojo, a Manchester United spróbuje zapewnić sobie pierwsze od ośmiu miesięcy wyjazdowe zwycięstwo w lidze. Solskjaer zasygnalizował również, że Anthony Martial i Marcus Rashford mogą stworzyć duet napastników w nadchodzącym spotkaniu.

W meczu z Liverpoolem obok Rashforda zagrał Daniel James, a za nimi ustawiony był Andreas Pereira. Solskjaer pokazał już, że w jego drużynie James może grać na obu skrzydłach, ale także jako napastnik.

– Dan może występować na wielu pozycjach. Tak jak wielu innych. Andreas może tam grać, Juan może tam grać, Jesse może tam grać. Mamy więc mnóstwo piłkarzy, którzy mogą występować tuż za dwoma napastnikami. Decydować będzie kto pasuje, kto jest w najwyższej formie i co dla nas będzie najlepsze w meczu z Norwich.

Lingard był partnerem Martiala w Belgradzie i w pierwszej połowie trafił w słupek, widać było, że w pierwszym od ponad trzech tygodni występie chciał się pokazać. Martial wrócił po ośmiu tygodniach i rozstrzygnął mecz z Partizanem strzelając gola z rzutu karnego. Francuz, zanim uległ kontuzji zagrał w pierwszych trzech meczach tego sezonu jako wysunięty napastnik.

„Czerwone Diabły” nie strzeliły więcej niż jednego gola w 22 z 25 ostatnich spotkań, ale Solskjaer jest przekonany, że z wracającym po kontuzji Martialem siła ofensywna Manchesteru United będzie większa.

– Nie stworzyliśmy tylu sytuacji ile byśmy chcieli, nie strzeliliśmy tak dużo jakbyśmy chcieli. Anthony wrócił, strzelił bramkę i jestem pewien, że zobaczycie jak gramy lepiej z Anthonym w składzie, ponieważ on daje nam coś innego.

Martial został zmieniony po godzinie gry w Belgradzie. Było to związane prawdopodobnie z jego potencjalnym występem przeciwko Norwich.

Dyskusja