iplsc.com

Scott McTominay został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu z Norwich City. Szkocki piłkarz otworzył wynik spotkania na Carrow Road sprytnym strzałem na długi słupek, a dodatkowo zapisał się na kartach historii Manchesteru United.

Szkocki pomocnik zgarnął 50% wszystkich głosów i został nagrodzony statuetką dla najlepszego gracza Manchesteru United w starciu z “Kanarkami”. Gol zdobyty w 21. minucie był 2000 bramką dla “Czerwonych Diabłów” w historii Premier League. Żaden inny zespół nie osiągnął tego pułapu. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się kolejno Arsenal (1860 goli) i Liverpool (1797).

Scott McTominay po konfrontacji nie ukrywał, że jest tak samo zadowolony ze swojego występu jak i z zapisania się w księdze rekordów.

– Wiedziałem o tym rekordzie przed spotkaniem, że mamy na swoim koncie 1999 bramek. Jestem zachwycony, że osiągnęliśmy barierę 200 goli.

– Kluczowe jest atakowanie, ale w taki sposób, aby nie dać się ponieść temu jako cały zespół. Trzeba zaprezentować pokorę i to samo podejście tak jak w starciu z Liverpoolem i Norwich. Aby pokonywać przeciwników trzeba być wystarczająco pokornym. Pokazaliśmy to dzisiaj.

McTominay odniósł się również do współpracy Marcusa Rashforda i Anthony’ego Martiala, która zaowocowała dzisiaj piękną, dwójkową akcją, po której Francuz zdobył trzeciego gola.

– Zrozumienie jest widoczne, co widoczne jest w coraz większej liczbie przebłysków. Wchodzimy w ważny etap sezonu, a trio w postaci Anthony’ego Martiala, Marcusa Rashforda i Dana Jamesa to coś, z czym jako obrońca nie chcesz się spotkać.

– Dla mnie również ważne jest zdobywanie goli. To był pozytywny dzień. W końcówce pojawiło się kilka błędów, więc to coś, nad czym wciąż musimy popracować, aby być lepsi. Dzisiejsze spotkanie to jednak spory zastrzyk pewności siebie.

Marcus Rashford podczas dzisiejszego wieczora strzelił dla seniorskiej drużyny swojego 50 gola. Szkot docenił postawę angielskiego napastnika.

– To topowy piłkarz. Pokazał fantastyczne nastawienie, wyrzucając z głowy zmarnowany rzut karny, a następne strzelając gola. Powinien mieć na swoim koncie więcej bramek. Jestem z niego dumny. Spisał się wspaniale.

Dyskusja