Kapitalny rzut wolny Marcusa Rashforda wprowadza Man Utd do 5. rundy Pucharu Ligi

Tomasz Pasternak

Manchester United pokonał na wyjeździe ekipę Chelsea i zameldował się w kolejnej rundzie Carabao Cup. Spotkanie było dość wyrównane, ale wspaniały strzał z rzutu wolnego Marcusa Rashforda przechylił szalę zwycięstwa na korzyść „Czerwonych Diabłów”.

Początek spotkania był dość intensywny z obu stron, jednak z dużą ilością strat w środku pola. Pierwszy groźny strzał oddali goście z Old Trafford. W 13. minucie płaskie podanie z rzutu rożnego Daniela Jamesa, próbował wykorzystać McTominay ale piłka nieznacznie minęła bramkę Caballero.

Kolejne minuty to okres dość nudnej gry. Sytuacja zmieniła się w 24. Minucie. Marcos Alonso fauluje w polu karnym Daniela Jamesa i „Czerwony Diabły” mają rzut karny. Do piłki podchodzi Marcus Rashford i mamy 1:0.

Jednak mimo zmiany wyniku obraz gry nie uległ zmianie. Do końca pierwszej połowy raz częściej przy piłce byli gracze Chelsea, a raz gracze Manchesteru United, ale żadnej z drużyn nie udało się stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 49. minucie bliski zdobycia gola był Hudson-Odoi, ale nieczysto trafił w piłkę i ta minęła bramkę Romero. Kolejne minuty to przewaga Chelsea i tylko brak precyzji spowodował że wynik nie uległ zmianie. Obrońcy „Czerwonych Diabłów” popełniali w tej fazie meczu sporo błędów, ale nieskutecznością popisywał się m.in. Hudson-Odoi.

W 61. minucie stało się to co wisiało w powietrzu od początku drugiej połowy. Batshuayi z trzema rywalami na plecach przebiegł od linii środkowej pod pole karne i pewnym, płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. Duży błąd popełnił w tej sytuacji kapitan „Czerwonych Diabłów”, Harry Maguire, który przegrał kluczowy pojedynek. Warto odnotować, że asystę zaliczył bramkarz Chelsea, Caballero.

Bramka dodała skrzydeł graczom Chelsea, którzy starali się konstruować kolejne akcje, ale to gracze „Czerwonych Diabłów” podwyższyli wynik spotkania. W 72. minucie w znacznej odległości od bramki faulowany jest Fred. Do rzutu wolnego podchodzi Marcus Rashford i decyduje się na strzał… i to jaki. Piłka uderzona jak z armaty trafia w okienko bramki Caballero. Argentyńczyk był bez szans.

Do końca spotkania gra była wyrównana. Gracze Chelsea próbowali doprowadzić do remisu, a piłkarze z Old Trafford starali się kontrować gospodarzy, jednak żadna z drużyn nie stworzyła sobie już stuprocentowych sytuacji.

Chelsea – Manchester United 1:2 (0:1)
Bramki: Batshuayi 61’- Rashford 24’, 72’

Man Utd: Romero – Wan-Bissaka, Lindelof (Martial 66’), Maguire (C), Rojo, Williams – McTominay, Fred, Lingard (Pereira 67’)- James, Rashford (Young 80’).

Chelsea: Caballero – James, Zouma, Guehi, Alonso – Gilmour (Mount 70’), Jorginho (C), Kovacić – Hudson-Odoi, Batshuayi (Abraham 78’), Pulisić (Pedro 70’).