Getty Images

Frank Lampard już drugi raz w tym sezonie przegrywa z Ole Gunnarem Solskjaerem. Tym razem oznacza to odpadnięcie z rozgrywek Carabao Cup. Angielski szkoleniowiec nie uważa jednak, że jego drużyna była gorsza, ale zabrakło im odpowiedniego wykończenia akcji.

– Ten strzał był niesamowity, wiedzieliśmy że Marcus Rashford dysponuje niesamowitą techniką. Takie strzały nie zawsze trafiają w okienko, czasem lecą w zupełnie innym kierunku niż chciał strzelec. Nie możemy odebrać mu tego, że to był niesamowity strzał. Kreowaliśmy dużo sytuacji i mieliśmy inicjatywę po swojej stronie. Szczególnie przy zmianach chciałem dodać trochę świeżej energii i zepchnąć przeciwnika do defensywy, co się udało.

– Zaliczyliśmy siedem zwycięstw z rzędu i świetne występy w Lidze Mistrzów. Chcemy zakwalifikować się do następnego etapu tych rozgrywek i czeka nas kilka trudnych spotkań. W lidze również dobrze sobie radzimy i myślę, że to całkiem jasne, że to są nasze priorytety. Chcemy jednak wygrać każde spotkanie, a ja muszę przyglądać się swojemu zespołowi i zadecydować, kto zasługuje na kolejne minuty gry, którzy młodzi zawodnicy będą wielkimi piłkarzami naszego zespołu i powinny dostać swoje szanse i te rozgrywki tym właśnie dla nas były. Zawsze jednak chcemy wygrać.

– Na początku nie graliśmy najlepiej, nasze podania były zbyt wolne w pierwszej połowie. Kiedy drużyna broni się piątką zawodników i dwójką pomocników przed nimi, zachowując przy tym odpowiednią dyscyplinę, a ty nie poruszasz się w odpowiedni sposób, nie łamiesz tych linii, to ciężko jest wygrać. W drugiej połowie zabrakło nam odpowiedniego wykończenia. Zmieniliśmy obraz meczu, konstruowaliśmy kolejne okazje, po pół godzinie drugiej połowy zasługiwaliśmy na gola, zasługiwaliśmy na coś więcej. Jednak nie zapewniliśmy sobie tego.

– Widziałem w tym meczu wiele pozytywnych elementów, które będą dla nas cenne w przyszłości. Może nie tyle, ile w poprzednich spotkaniach, ale jednak były. Nie cierpię przegrywać, jak my wszyscy tutaj. Myślę jednak, że trzeba spoglądać na szerszy obraz całej sprawy, przed nami wiele ważnych spotkań i intensywny okres, więc będziemy się skupiać na tym, co nas czeka.

Dyskusja