U-18 Premier League: Manchester United – Wolverhampton 1:1

manutd.com Sebastian Słabosz

W minioną sobotę kadra Manchesteru United do lat 18 zremisowała na Aon Training Complex z rówieśnikami z Wolverhampton 1:1. Gola na wagę remisu dla „Czerwonych Diabłów” zdobył z rzutu karnego Charlie McCann.

Pierwsza faza meczu to próby ataków z obu stron, które nie przynosiły jednak efektów nawet w postaci klarownych sytuacji strzeleckich. Taka pojawiła się dopiero w 21 minucie, kiedy to Mark Helm po indywidualnej akcji oddał strzał, ale wspaniałą paradą popisał się broniący dostępu do bramki „Wilków” Joe Young.

W kolejnych minutach to ekipa przyjezdnych coraz częściej dochodziła do głosu, co szybko przyniosło efekt. W 26 minucie stanowiący największe zagrożenie w ofensywie ze strony gości Jed Abbey dośrodkował w pole karne „Czerwonych Diabłów”, a tam z najbliższej odległości piłkę do siatki wpakował Jack Hodnett.

Goście dobrze i solidnie prezentowali się w obronie do końca pierwszej połowy, ostatecznie schodząc na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Jednak po zmianie stron śmielej zaatakowali gospodarze. Najpierw po świetnej akcji Sholi Shoretire’a bliski zdobycia gola był Anthony Elanga, ale ponownie świetnie spisał się w bramce Joe Young.

Golkiper gości popełnił jednak błąd kilka minut później faulując w polu karnym Sholę Shoretire’a po rzucie rożnym dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Charlie McCann i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania, posyłając Younga w drugi róg.

Młode „Czerwone Diabły” do końca spotkania próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale próby Dillona Hoogewerfa, Anthony’ego Elangi oraz Charlie’ego McCanna nie przyniosły zamierzonego efektu. Ostatecznie skończyło się na 1:1. Pełne 90 minut w tym meczu rozegrał Łukasz Bejger.

Po tym spotkaniu podopieczni Neila Ryana po 9 rozegranych meczach zajmują 7. pozycję w rozgrywkach U-18 Premier League North z 11 punktami na koncie. Do lidera, rówieśników z Manchesteru City, tracą już 10 punktów, ale przy tym „Obywatele” mają o jeden mecz rozegrany mniej.

W kolejnym spotkaniu dojdzie do derbów Manchesteru. Podopieczni Neila Ryana udadzą się na trudny teren do lidera tabeli rozgrywek ligowych. Mecz ten zostanie rozegrany 9 listopada br. (sobota).

Manchester United U-18 – Wolverhampton U-18 1:1 (McCann 53′ karny – Hodnett 26′)

Skład Manchesteru United U-18: Mastny – Bejger, Fish, Hockenhull, Hardley – McCann, Mejbri, Helm (Svidersky 82′) – Shoretire (Sotona 82′), Hoogewerf, Elanga

Niewykorzystane zmiany: Neville, Mee, Wellens