W niedzielę podopieczne Casey Stoney sięgnęły po drugie zwycięstwo w rozgrywkach FA Women’s Continental League Cup, pewnie pokonując na wyjeździe zawodniczki Evertonu 3:0.

“Czerwone Diablice” od samego początku rzuciły się z atakami na gospodarzy, ale dopiero w 12 minucie zdołały po raz pierwszy zagrozić bramce Evertonu, kiedy to po zagraniu Leahy Galton po rzucie rożnym dobrze w bramce spisała się Tinja-Riikka Korpela.

Podopieczne Casey Stoney stosowały na rywalkach wysoki pressing, co przyniosło efekt 10 minut później, kiedy to w okolicach pola karnego “The Toffees” piłkę odebrała Kirsty Hanson, zagrała ją do Lauren Jamesa, a ta pewnym mocnym strzałem dała prowadzenie “Czerwonym Diablicom”.

Zawodniczki gości w 28 minucie były bliskie podwyższenia prowadzenia, kiedy to Kirsty Hanson posłała dośrodkowanie w pole karne,  które dotarło do Mille Turner, ale ponownie świetnie spisała się Korpela.

Piłkarki gospodarzy miały swoją szansę, gdy rzadki błąd w obronie popełniła Abbie McManus. Piłka trafiła do Hannah Cain, która oddała mocny strzał, ale futbolówkę nad poprzeczką przeniosła dobrze interweniująca Mary Earps.

Tuż przed przerwą swoją szansę miała jeszcze raz Mille Turner po dobrym dośrodkowaniu Jackie Groenen, ale piłka po jej strzale głową przeszła obok słupka bramki Evertonu. Do przerwy “Czerwone Diablice” prowadziły 1:0.

Po zmianie stron podopieczne Casey Stoney cały czas dominowały, ale nie potrafiły swoich kolejnych sytuacji przemienić na drugiego gola. Bliskie tego były za to piłkarki Evertonu w 66 minucie, gdy Inessa Kaagman nagle znalazła się sam na sam z Mary Earps, ale to bramkarka “Czerwonych Diablic” wyszła zwycięsko z tego pojedynku.

W kolejnych minutach dalej przeważały zawodniczki gości, co przyniosło efekt 79 minucie meczu, gdy w polu karnym gospodarzy faulowana przez Gabriellę George była Lauren James. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła kapitan “Czerwonych Diablic”, Katie Zelem, i pewnym strzałem podwyższyła na 2:0.

Osiem minut później było już po meczu. Do akcji na prawej stronie włączyła się Amy Turner, której rywalki zostawiły bardzo dużo miejsca. Gdy jednak większość spodziewała się ze strony zawodniczki dośrodkowania, ta posłała płaski strzał i jak się okazało skuteczny, bo ustalający wynik meczu na 3:0 dla gości.

Tym samym po zwycięstwie 2:0 w derbach Manchesteru, podopieczne Casey Stoney sięgnęły po drugą wygraną w fazie grupowej rozgrywek FA Women’s Continental League Cup. Oznacza to, że “Czerwone Diablice” z kompletem punktów przewodzą w swojej  grupie, w której znajdują się jeszcze zawodniczki Birmingham i Leicester City.

W kolejnym spotkaniu podopieczne Casey Stoney zmierzą się na wyjeździe z piłkarkami Chelsea. Mecz ten odbędzie się 17 listopada br. (niedziela) i zostanie rozegrany w ramach rozgrywek ligowych FA Women’s Super League.

Everton – Manchester United 0:3 (James 22′, Zelem 79′ karny, A. Turner 87′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Earps; A.Turner, McManus, M.Turner, Harris; Ladd, Zelem (kapitan), Groenen (Toone 70); Hanson, James (Ross 81), Galton (Sigsworth 79).

Niewykorzystane zmiany: Mikalsen, Okvist, Green, Arnot