Getty Images

Miniony weekend był bardzo udany dla trzech zawodników Manchesteru United, których drużyny zaliczyły ważne zwycięstwa w swoich ligach.

Dean Henderson zachował piąte czyste konto w tym sezonie. Jego Sheffield United wygrało 3:0 z Burnley i awansowało na szóste miejsce w tabeli Premier League. Wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą. Do siatki w tym meczu trafiali: dwukrotnie John Lundstram oraz John Fleck.

We Włoszech, AS Roma z Chrisem Smallingiem w składzie wygrała trzecie spotkanie z rzędu. “Giallorossi” pokonali u siebie Napolii 2:1, po bramkach Nicolo Zaniolo oraz Jordana Veretouta.

Środkowy obrońca zagrał pełne 90. minut i popisał się ekwilibrystycznym wybiciem piłki z linii bramkowej, po główce Di Lorenzo. Mimo, iż Arkadiusz Milik w 72. minucie zdobył bramkę kontaktową, to zawodnicy z Rzymu dowieźli zwycięstwo do końca meczu i utrzymują się na trzecim miejscu w tabeli Serie A.

W League Two, Morecambe George’a Tannera nadal pozostaje w strefie spadkowej, jednak dzięki bramce A-Jaya Leitcha-Smitha w starciu z Leyton Orient, zapewnili sobie bardzo ważne trzy punkty. Prawy obrońca pomógł “The Shrimps” utrzymać trzecie czyste konto w obecnym sezonie.

W League One, w bramce Burton Albion w zremisowanym 2:2 starciu z Doncaster Rovers stał Kieran O’Hara. Burton prowadziło już 2:0, jednak zawodnicy Doncaster odrobili straty i zapewnili sobie punkt w tym spotkaniu. Burton jest obecnie na 13. miejscu w League One.

Ethan Hamilton, grający w Southend, z powodu zawieszenia za kartki, nie zagrał w przegranym 1:0 spotkaniu z Sunderlandem. Cameron Borthwick-Jackson cały mecz między Tranmere a MK Dons spędził na ławce rezerwowych.

W Szkocji, Joel Castro Pereira odpadł z Pucharu Ligi, po tym, jak jego Hearts przegrało na wyjeździe z Glasgow Rangers 3:0.

W międzyczasie w Norwegii, Aidan Barlow strzelił bramkę dla Tromso w przegranym 3:2 meczu z Sparsborgiem.

Na koniec, Alex Fotijcek stał między słupkami w spotkaniu NPL Premier Division pomiędzy Stalybridge i Radcliffe Borough. Jego Stalybridge przegrało to spotkanie 1:0.