Getty Images

Były zawodnik “Czerwonych Diabłów” i selekcjoner reprezentacji Walii, Ryan Giggs, jest zdania, że Manchester United nie ma wystarczającej jakości w ataku.

Gol Joshuy Kinga tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania, zapewnił Bournemouth zwycięstwo w starciu z Manchesterem United. “Czerwone Diabły” mają obecnie siedem punktów straty do czwartej w tabeli Chelsea.

Bramkarz Bournemouth, Aaron Ramsdale, był praktycznie bezrobotny. Manchester United zaliczył w sobotnim spotkaniu zaledwie cztery celne strzały.

Ryan Giggs przyznaje, że Manchester United walczy, by przełamać obronę przeciwników. W wywiadzie dla “Optus Sport” zapytany, czy “Czerwone Diabły” zasłużyły choćby na punkt w starciu z Bournemouth, odpowiedział: “Nie”.

– Zaczęli świetnie grę skrzydłami i kiedy jesteś napastnikiem, masz pięć lub sześć prób, to musisz trafić do bramki. […] Był tylko jeden, słaby strzał Martiala, który trafił w światło bramki. Tu chodzi o koncentrację. […] Potem nie stwarzali sobie wielu sytuacji. Pod koniec spotkania było kilka okazji.

– Ofensywna trójka ma za mało jakości. Ta drużyna cierpi, kiedy próbuje przełamywać dobrze zorganizowaną defensywę rywala.

– Kto jest graczem kreatywnym, grającym na przedpolu? Kto gra szeroko? Gdzie są dośrodkowania, przerzuty piłki?

Dyskusja