Getty Images

Trener drużyny do lat 18 w pozytywnych słowach wypowiedział się na temat Brandona Williamsa, który zadebiutował w tym sezonie w Manchesterze United. 19-letni lewy obrońca zbierał bardzo dobre recenzje i odpłaca się Ole Gunnarowi Solskjaerowi za okazane mu zaufanie.

Trener drużyny Manchesteru United U-18 Neil Ryan twierdzi, że Brandon Williams stał się inspiracją dla młodych zawodników. Obrońca, który we wrześniu skończył zaledwie 19 lat, po raz kolejny zwrócił na siebie uwagę wchodząc z ławki w meczu z Bournemouth. Wcześniej wywarł też dobre wrażenie na Stamford Bridge, gdy dostał od Ole Gunnara Solskjaera komplet 90 minut.

Brandon Williams w pierwszej drużynie zadebiutował w meczu Pucharu Ligi z Rochdale. Od tamtej pory w drużynie Solskjaera zagrał sześciokrotnie i zbierał za swoje występy pozytywne recenzje. Jeśli weźmiemy także pod uwagę Masona Greenwooda, Tahitha Chonga, Jamesa Garnera i Angela Gomesa, którzy również są regularnie zapraszani na treningi pierwszego zespołu, w klubie nie brak inspiracji dla młodych zawodników marzących o zrobieniu wielkiej kariery na Old Trafford.

– Brandon stał się kolejną inspiracją dla młodych piłkarzy. – twierdzi Neil Ryan – Zawsze patrzysz na piłkarzy przed tobą. Jeśli widzisz, że taki ktoś jak Brandon notuje awans do pierwszej drużyny, zalicza świetny debiut i dobrze radzi sobie w naprawdę prestiżowych meczach, to na ciebie działa. Wspaniale było zobaczyć kolejnego piłkarza z Akademii w dorosłej piłce.

– To powinno zainspirować wszystkich innych młodych piłkarzy z Akademii, niezależnie od wieku, do szukania kolejnego kroku i stawiania przed sobą nowych wyzwań. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, jak się zachowamy w konkretnej sytuacji, dopóki jej nie doświadczymy. Jeśli od razu ci coś nie wyjdzie, nie ma problemu, ponieważ chodzi o rozwój. Następnym razem, gdy dostaniesz okazję i będziesz miał możliwość poprawy, musisz zaprezentować się lepiej.

Przeczytaj także:  Roy Keane: Harry Maguire miał sporo szczęścia

– To jest właśnie to, o co nam chodzi – rozwijanie się i ciągłe stawianie nowych wyzwań. Mamy nadzieję, że kiedy nadarzy się taka okazja, menedżer zobaczy to, że są przygotowani i dostaną swoją szansę.

Czwartkowy mecz z Partizanem w Lidze Europy będzie kolejną okazją dla młodych zawodników na zaprezentowanie swoich umiejętności. Część piłkarzy z drużyny Neila Ryana wzięła udział w fazie grupowej Leasing.com Trophy. “Czerwone Diabły” awansowały do fazy pucharowej z kompletem zwycięstw – okazywali się lepsi od Rotherhamu United, Lincoln City oraz Doncaster Rovers.

– To było fantastyczne. Wielu piłkarzy, którzy nie mają jeszcze 18 lat, byli zaangażowani w te spotkania w ekipach Neila Wooda i Nicky’ego Butta. Fantastycznie było patrzeć na to, jak się rozwijają. To są spotkania rozgrywane na dużych stadionach, przy dużej ilości kibiców. Reece Devine, Anthony Elanga i Teden Mengi grali przeciwko kilku piłkarzom z pierwszej drużyny, a to dla nich wielka korzyść. Meczom takim towarzyszy duża presja i jest to dla nich wielki sprawdzian, który odpowie na pytanie czy potrafią radzić już sobie z taką atmosferą.

Dyskusja