AFP

Kolejny legendarny włoski trener zabrał głos na temat Massimiliano Allegriego w kontekście objęcia posady w Manchesterze United. Tym razem był to mistrz świata, Marcello Lippi, którego zdaniem, były trener Juventusu znakomicie odnalazłby się w klubie z Old Trafford.

Marcello Lippi przyznaje, że byłby zachwycony, widząc Allegriego na ławce szkoleniowej “Czerwonych Diabłów”. Po tym jak Włoch po poprzednim sezonie opuścił Juventus, media i eksperci nieustannie spekulują na temat jego przyszłości. Jednym z klubów zainteresowanych usługami Allegriego miałby być Manchester United.

– Manchester United tworzy historię angielskiego futbolu. Zmagają się z trudnym czasem, lecz jako klub są fantastyczni, od zaplecza po piłkarzy. Każdy wie, co znaczy gra na Old Trafford.

– Po pierwsze, uważam, że Solskjaer był nadzwyczajnym napastnikiem i jest dobrym trenerem. W przypadku Allegriego sądzę, że jest przykładem profesjonalisty, który ma styl Juventusu we krwi.

– Głęboka przyjaźń z sir Aleksem Fergusonem pozwala mi powiedzieć, że byłby on najlepszą opcją dla Manchesteru United. Allegri uczy się angielskiego i perfekcyjnie pasuje do brytyjskiego stylu.

– Jest przygotowany i bystry. Czyta grę z łatwością. Kocha wyzwania, za co bardzo go szanuję. Myślę, że jest poważny i gotowy. To skromny człowiek. Wspaniały Włoch, który w Anglii radziłby sobie bardzo dobrze. Mogę was zapewnić, że jest gotowy na United.

Były selekcjoner reprezentacji Włoch odniósł się także do ambicji trenerskich Patrice’a Evry, który aktualnie przechodzi kolejne szczeble licencyjne w Manchesterze United.

– Szczerze mówiąc, nie wiem, czy Evra chce zostać czy po prostu asystentem. Musi zdecydować, w jakiej roli się lepiej odnajdzie. To kolejny człowiek o wielkich zdolnościach i ludzkiej jakości.

Dyskusja