Getty Images

Nemanja Matić jest gotów, by opuścić Old Trafford jeszcze w trakcie zimowego okienka transferowego z powodu braku gry – donosi “Manchester Evening News”.

31-letni Matić spędził na boisku w tym sezonie zaledwie 350 minut. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Zrozumiałe jest, że Serb nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji w klubie, ponieważ brak gry może sprawić, że nie będzie w optymalnej dyspozycji na Mistrzostwa Europy.

Mimo, że Manchester United ma możliwość przedłużyć kontrakt Serba jeszcze o rok, zapewne pozwoli 31-latkowi opuścić klub zimą, by zarobić na jego transferze. Pierwotnie priorytetem dla “Czerwonych Diabłów” był zakup pomocnika, jednak brak skuteczności w ataku sprawił, że obecnie najpilniejszą inwestycją jest zakup napastnika. Pieniądze ze sprzedaży Maticia, mogłyby pokryć część kosztów.

Jeśli Matić nie odejdzie zimą, jest mało prawdopodobne, by Manchester United przedłużył jego kontrakt o dodatkowy rok. 31-latek odszedłby za darmo latem, jak to miało miejsce w przypadku Antonio Valencii tego lata.

Trener “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer, stawia coraz częściej na młodzież. Matić uważa, że przez to Manchesterowi United “brakuje doświadczenia”.

– Tytuły dają jakość i doświadczenie – mówił Matić w lipcu – Ten skład ma jakość, ale brak doświadczenia. Mamy pięciu czy sześciu topowych graczy, ale są jeszcze młodzi. Marcus Rashford, Anthony Martial. Pokazali jakość na boisku, ale oczywiście są jeszcze za młodzi, by prowadzić zespół.

– Mason Greenwood, wielki potencjał. United ma pewien projekt i wiedzą, czego chcą od zawodników. Jednak musisz im dać czas, ponieważ w wieku 17 lat nie jesteś w stanie grać, jakbyś miał 26 czy 27.

Manchester United pozyskał Maticia z Chelsea w 2017 roku za 35 milionów funtów. W pierwszym sezonie na Old Trafford Serb na 76 spotkań, 63 zaczął w pierwszej jedenastce.

Dyskusja