„Sport Bild”: Ralf Rangnick zainteresowany posadą menedżera Man Utd

Twitter, Sport Bild Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Szef działu piłkarskiego w magazynie „Sport Bild”, Christian Falk, przekazał że obecny dyrektor sportowy RB Lipsk, Ralf Rangnick, jest zainteresowany potencjalnym objęciem stanowiska menedżera Manchesteru United.

Dla 61-letniego Niemca menedżerka do chleb powszedni. W przeszłości Ralf Rangnick prowadził takie kluby jak m.in. VfB Stuttgart, Schalke, Hoffenheim czy dwukrotnie RB Lipsk, w którym w ostatnich latach pełni funkcję dyrektora sportowego, ale miniony sezon znów spędził na ławce trenerskiej, zanim niemiecki zespół zatrudnił od obecnych rozgrywek Juliana Nagelsmanna.

Rangnick w ostatnim czasie łączony jest przede wszystkim z funkcją nowego menedżera Bayernu Monachium, który niedawno zdecydował się zwolnić Niko Kovaca. Jednak zdaniem Christiana Falka ze „Sport Bild”, Niemiec miał się kategorycznie odciąć od tych spekulacji i teraz zdecydowanym faworytem do przejęcia „Bawarczyków” ma być…Arsene Wenger.

Przy czym Falk dodaje, że Rangnick pozostaje jedną z opcji na wypadek, gdyby Ole Gunnar Solskjaer nie podołał jednak zadaniu odbudowy sportowej Manchesteru United, a sam Niemiec ponoć wyraził zainteresowanie takim rozwiązaniem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze