Getty Images

Według doniesień “The Sun”, Dwight McNeil znajduje się pod obserwacją skautów Manchesteru United. 19-letni pomocnik, który pierwsze lata swojej przygody z piłką spędził na Old Trafford, dobrze radzi sobie z Burnley i stanowiłby wzmocnienie środka pola w przypadku odejścia Paula Pogby.

Jak informuje “The Sun”, w zimowym okienku transferowym Manchester United po raz kolejny spróbuje uporać się z casusem Paula Pogby i jego niepewnej przyszłości na Old Trafford. Ole Gunnar Solskjaer chce, aby do Man Utd wrócił wychowanek klubu, a obecnie pomocnik BurnleyDwight McNeil.

19-latek świetnie radzi sobie w tym sezonie – zagrał we wszystkich meczach swojej drużyny (opuścił łącznie tylko 52 minuty), zdobył jednego gola i zanotował trzy asysty. McNeil opuścił Manchester United pięć lat temu, a teraz klub chce, by pomocnik wrócił do Manchesteru.

Według doniesień “The Sun”, Burnley nie podchodzi zbyt otwarcie do negocjacji w sprawie transferu 19-letniego McNeila. Pomocnik został wyceniony na 35 milionów euro i mało prawdopodobne, by “The Clarets” byli skłonni zejść z tej kwoty. Reprezentant Anglii do lat 21 był w tym sezonie wielokrotnie obserwowany przez skautów Manchesteru United – byli oni obecni m.in. przy okazji domowej porażki Burnley z Chelsea (2:4), kiedy McNeil trafił do siatki.

Mówiąc o swoim odejściu z Akademii, McNeil za przyczynę podaje braki w umiejętnościach operowania piłką.

– Zostałem zwolniony przez Manchester United gdy miałem 14 lat. Co zabawne, jednym z powodów dla których musiałem odejść były braki w operowaniu piłką i posługiwaniu się nią. To był ciężki czas dla mnie, denerwowałem się. Chodziłem też do szkoły, wciąż się uczyłem.

– Przyszedłem do Burnley na sześciotygodniowy okres testów i podpisałem pełny kontrakt tuż przed końcem sezonu. Pomimo tego co się stało jestem fanem Manchesteru United. I zawsze nim będę. Po prostu nie byłem na miarę ich standardów i nie spełniłem wymagań.

Przeczytaj także:  Patrice Evra: poprosiłem Solskjaera, aby dał szansę Brandonowi Williamsowi

Gdyby Dwight McNeil wrócił na Old Trafford, scenariusz jego kariery ułożyłby się bardzo podobnie do tego Paula Pogby. Francuz też opuścił Manchester United w 2012 roku, by następnie kilka lat później wrócić z Juventusu za rekordową jak na tamte czasy kwotę 89 milionów funtów.

Dyskusja