Łatwa wygrana z Partizanem. Man Utd w 1/16 finału Ligi Europy

Paweł Waluś

Manchester United z łatwością ograł Partizan w czwartym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy i zapewnił sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Bramki dla „Czerwonych Diabłów” zdobyli Greenwood, Martial i Rashford.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, choć dopiero gol otwierający wynik pozwolił im na grę z większą swobodą. Potrzeba było do tego doskonałego podania Marcusa Rashforda, który rozrzucił piłkę do Masona Greenwooda, a 18-latek z dużym spokojem umieścił ją w siatce.

Sam Rashford mógł kilkukrotnie wpisać się na listę strzelców, ale zawodziła go skuteczność wykończenia, co zresztą dotyczyło całego zespołu. Ostatecznie na przerwę „Czerwone Diabły” schodziły prowadząc tylko 2:0 po tym, jak Anthony Martial piękną, indywidualną akcją błyskawicznie skarcił obronę Partizana po stracie.

W drugiej połowie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zwolnili tempo, choć początek zapowiadał zgoła co innego. W 49. minucie idealnie do Younga przerzucał Mata, a kapitan bez przyjęcia wystawił piłkę Rashfordowi, który kropnął pod poprzeczkę.

Usatysfakcjonowanym wynikiem gospodarzom nie zależało jednak na pogoni za kolejnymi bramkami, choć i przyjezdni wyczekiwali raczej na ostatni gwizdek i mecz zakończyli bez celnego strzału na bramkę.

Lepszy bilans w bezpośrednich starciach z Partizanem oznacza, że Manchester United zapewnił sobie awans do 1/16 finału na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej, ale do końca powalczy o pierwsze miejsce z AZ Alkmaar.

Manchester United – Partizan Belgrad 3:0 (2:0)
Bramki: Greenwood 22′, Martial 33′, Rashford 49′

Manchester United: Romero, Wan-Bissaka, Maguire, Rojo, Young, Fred (Garner 63′), McTominay (Lingard 75′), Greenwood, Rashford (Pereira 67′), Martial

Partizan: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urosević, Natcho (Tosić 60′), Zdjelar, Scekić, Asano (Stevanović 69′), Soumah, Sadiq