Getty Images

Legenda “Czerwonych Diabłów”, Paul Scholes, po wczorajszym meczu Manchesteru United z Partizanem Belgrad w ramach rozgrywek Ligi Europy wyraził opinię, że Mason Greenwood w przyszłości będzie lepszym strzelcem niż jest nim obecnie Marcus Rashford.

Obaj zawodnicy strzelili po jednym golu w wygranym przez “Czerwone Diabły” 3:0 czwartkowym meczu z serbskim klubem. Przy czym to 18-latek dał prowadzenie gospodarzom w swojej pierwszej okazji bramkowej, podczas gdy jego bardziej doświadczony kolega potrzebował kilku doskonałych szans, zanim w końcu wpisał się na listę strzelców na początku drugiej połowy.

– Jeżeli czegoś brakuje Marcusowi [Rashfordowi] to jest to nieco większe opanowanie pod bramką rywali. Uważam, że Mason Greenwood będzie lepszym strzelcem niż Marcus. Przy czym pozostałe elementy gry Marcusa są świetne – mówił Paul Scholes, komentując to spotkanie w studio stacji BT Sport.

– Marcus jest prawdopodobnie bardziej strzelcem wspaniałych bramek niż świetnie wykorzystującym sytuacje podbramkowe napastnikiem. Brakuje mu nieco opanowania w tym elemencie gry, ale to wciąż młody piłkarz, więc myślę, że to przyjdzie z czasem – dodał Anglik.

Przeczytaj także:  Roy Keane: Harry Maguire miał sporo szczęścia

Dyskusja