The Athletic: wysłannik Eda Woodwarda spotkał się z Ralfem Rangnickiem

The Athletic Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazuje Raphael Honigstein na łamach serwisu The Athletic, Ralf Rangnick odciął się od spekulacji łączących go z objęciem funkcji menedżera Bayernu Monachium, co może być szansą dla Manchesteru United.

Nie chodzi jednak, przynajmniej na tę chwilę, o posadę menedżera na Old Trafford, a o wciąż poszukiwanego odpowiedniego człowieka na funkcję dyrektora sportowego klubu. Ralf Rangnick pełni obecnie podobną rolę w RB Lipsk.

61-latek miał być ostatnio poważnie brany pod uwagę przez Bayern Monachium w kwestii stanowiska menedżera “Bawarczyków”, po tym jak mistrzowie Niemiec zwolnili niedawno z tej funkcji Niko Kovaca. Choć The Athletic potwierdza, że rozmowy między stronami były prowadzone, to jednak miały upaść już na wstępnym etapie w miniony poniedziałek.

Tymczasem Ed Woodward wciąż poszukuje człowieka, który mógłby wspomóc zarząd klubu, Ole Gunnara Solskjaera i dział rekrutacji w budowaniu drużyny. Zdaniem dziennikarza serwisu The Athletic, Raphaela Honigsteina, w ostatnim czasie jeden z bliskich współpracowników wiceprezesa wykonawczego Manchesteru United odbył w Niemczech długie spotkanie z Ralfem Rangnickiem, rzekomo w celu wypytania go na temat akademii piłkarskiej RB Lipsk i siatki szkoleniowej tego klubu.

Przy okazji The Atheltic przekazał, że Bayern zdystansował się od ostatnio nasilających się raportów, że jakoby to były menedżer Arsenalu, Arsene Wenger, jest obecnie faworytem do objęcia w Monachium schedy po Niko Kovacu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze