manutd.com

Manchester United poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że menedżer “Czerwonych Diablic”, Casey Stoney, przedłużyła obecną umowę z klubem do połowy 2022 roku.

Casey Stoney została menedżerką nowo uformowanej drużyny kobiecej Manchesteru United w czerwcu 2018 roku. W poprzednim sezonie poprowadziła swój zespół w wielkim stylu do mistrzostwa FA Women’s Championship i tym samym awansu do angielskiej ekstraklasy, Women’s Super League, gdzie “Czerwone Diablice” radzą sobie obecnie bardzo dobrze.

– Jestem niesamowicie dumna z tego, że jestem zaangażowana w projekt Manchesteru United. Jestem zaszczycona, że mogę prowadzić tak niesamowicie ciężko pracujący i utalentowany zespół – mówił Stoney po podpisaniu umowy.

– Dziękuję klubowi za fantastyczne wsparcie, jakim mnie obdarzył, odkąd rozpoczęłam tę podróż, a także za zaufanie w to, co tutaj budujemy. Chcę też wspomnieć naszych fanów, których wsparcie jest niewiarygodne.

– Naszym zadaniem jest dobrze się dla nich prezentować i powtarzać to tydzień po tygodniu. Tymczasem fani licznie nas dopingują, głośno śpiewają i wyrażają swoją dumę z wysokości trybun.

– Na koniec muszę też podziękować moim piłkarkom oraz sztabowi szkoleniowemu za ustalenie wysokich standardów zarówno na boisku, jak i poza nim, co charakteryzowało naszą pracę w ciągu ostatnich 16 miesięcy. Mamy tutaj wyjątkową grupę ludzi, która uosabia wartości Manchesteru United. Przed nami ogromnie ekscytująca przyszłość – dodała.

Swojego zadowolenia z przedłużenia współpracy z Casey Stoney nie ukrywał także wiceprezes wykonawczy Manchesteru United, Ed Woodward.

– Jestem zachwycony tym, że Casey zdecydowała się związać swoją przyszłość z naszym klubem. To, co udało jej się już osiągnąć z tą drużyną i to w tak krótkim czasie, jest ogromnie imponujące. Budowała drużynę od zera i wywalczyła awans do Women’s Super League już przy pierwszym podejściu, to wybitne osiągnięcie – mówił Woodward.

– Profesjonalizm i zaangażowanie Casey w rolę głównej trenerki nie mają sobie równych i to drużyna odzwierciedla na boisku poprzez swoje występy i wyniki osiągane także w tym sezonie.

– Osiągnęła także sukces w budowaniu Girls’ Regional Talent Club, jako że kontynuujemy naszą filozofie kreowania zawodniczkom ścieżki z Akademii do pierwszej drużyny – zakończył.

Dyskusja