manutd.com

Ole Gunnar Solskjaer przed nadchodzącym meczem z Brighton w Premier League udzielił krótkiego wywiadu klubowej telewizji. Norweg liczy na to, że jego drużyna wejdzie w nadchodzącą przerwę na mecze reprezentacyjne w dobrych nastrojach.

WYWIAD OLE GUNNARA SOLSKJAERA DLA MUTV PRZED MECZEM Z BRIGHTON

Czy to inna drużyna Brighton niż ta, którą oglądaliśmy w ostatnich latach?

– Tak, ich ostatnie kilka wyników i wstępów było imponujące. Nie chodzi o same rezultaty, ale o sposób, w jaki grali. Dominowali i kontrolowali mecz przeciwko Aston Villi, który ostatecznie przegrali po tym, jak otrzymali czerwoną kartkę. Przyjadą na Old Trafford i będą chcieli grać swoją piłkę, więc musimy być na to gotowi. Oglądaliśmy ich kilkukrotnie w akcji. Gdy przybyłem tu w grudniu ubiegłego roku, szybko trafiliśmy na mecz przeciwko nim i to był dobry pojedynek. To dobrze grająca w piłkę drużyna. Mam nadzieję, że czwartkowa noc nie była zbyt trudna dla naszych piłkarzy, ponieważ będziemy potrzebowali energii do tego, aby odbierać im piłkę.

Czy bramki, które zdobyliście przeciwko Partizanowi dodały wam pewności siebie? Pomiędzy tymi meczami nie mieliście zbyt wiele czasu na przygotowania.

– Nie uważam, aby pomiędzy meczami potrzebnych było więcej niż dwa dni przerwy, aby się do nich dobrze przygotować. Mieliśmy pięć dni po spotkaniu z Bournemouth, aby przygotować się do meczu z Partizanem. Na przygotowania do pojedynku z Brighton, mieliśmy tylko dwa dni, a więc zdecydowanie mniej. Mimo to zregenerowaliśmy się. Mamy do dyspozycji dobrych specjalistów w dziale nauki o sporcie, dobrych fizjoterapeutów, którzy dobrze dbają o zawodników. Ponadto nasi piłkarze są profesjonalistami i dbają o siebie. Pewność siebie w drużynie po czwartkowym zwycięstwie jest duża.

Przed wami ostatnia przez najbliższe cztery czy pięć miesięcy przerwa na mecze reprezentacji. Jeżeli nie osiągniecie dobrego rezultatu, to będziecie się czuli, jakby to była długa przerwa w grze?

Przeczytaj także:  Wysokie zwycięstwo z Watfordem po nierównej grze

– Potrzebujemy dobrego rezultatu i chcemy osiągnąć taki rezultat. Damy z siebie wszystko, aby tak się stało. Myślę, że nasi fani na to zasługują i jesteśmy im to winni. Wspierają nas podczas tego trudnego okresu, ale mamy nadzieję, że podtrzymamy naszą dobrą formę w meczach u siebie. Przeciwko Liverpoolowi zagraliśmy dobrze, tak samo było w spotkaniu z Partizanem. Jesteśmy więc gotowi na nadchodzący mecz.

Ashley Young jest zawieszony za kartki, ale kontuzje zawodników mogą oznaczać, że skład na mecz z Brighton może być podobny do tego ze spotkania z Partizanem?

– Tak, mamy nadzieję, że Scotty [Scott McTominay] będzie gotowy do gry. Tak samo Victor [Lindelof], ale nie jesteśmy tego pewni. Trzymamy kciuki, aby bardzo szybko doszli do siebie po ostatnich urazach.

Dyskusja