Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer tuż przed rozpoczęciem ligowej potyczki Manchesteru United z Brighton & Hove Albion w rozmowie z klubowymi mediami przekazał dlaczego zdecydował się m.in. na postawienie na Brandona Williamsa, a także czego oczekuje od swoich zawodników w tym meczu.

WYWIAD SOLSKJAERA DLA MUTV PRZED MECZEM Z BRIGHTON

Ole, dokonałeś jednej zmiany w porównaniu do meczu z Bournemouth. Oczywiście Ashley Young jest zawieszony, a w jego miejsce pojawił się Brandon Williams. Pokładasz w nim dużą wiarę.

– Tak. Jestem zadowolony z tego, co widzę w jego wykonaniu od momentu, gdy dołączył do pierwszej drużyny. Nie mogliśmy mu pozwolić zagrać w czwartkowym spotkaniu, ponieważ uważaliśmy, że będzie lepiej jak w pełni przygotuje się na ten pojedynek.

W miniony czwartek zaliczyliście bardzo ofensywny występ. Czy dziś liczycie na to samo?

– Taką mamy nadzieję. Dobrze było obudzić się następnego dnia po meczu, w którym widzieliśmy tyle ofensywnej piłki z naszej strony. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę rywala, z jakim się mierzymy. Według mnie Brighton jest lepszą drużyną od Partizana. Musimy więc ponownie pokazać taki poziom, jak w czwartkowym meczu, a nawet wyższy.

Przed dwutygodniową przerwą na mecze reprezentacyjne dobrze będzie osiągnąć zwycięstwo i wejść w nią w dobrych nastrojach?

– Spisujemy się dobrze w różnych rozgrywkach od momentu zakończenia ostatniej przerwy na mecze reprezentacji. Dobrze prezentowaliśmy się w Lidze Europy, a także w Carabao Cup, choć oczywiście nasza forma ligowa powinna być priorytetem. Jeżeli sięgniemy dziś po wygraną, to doda nam to pewności siebie. Na ten moment nie patrzymy na sytuację w tabeli, ale zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy zdecydowanie za daleko od miejsca, w którym chcemy być.

Dyskusja