Getty Images

Trener Manchesteru United, Ole Gunnar Solskajer, obawia się, że Scott McTominay może pozostać poza grą przez dwa miesiące z powodu urazu kostki.

McTominay był zdolny do gry po czwartkowym spotkaniu Manchesteru United z Partizanem Belgrad i wyszedł w pierwszym składzie na niedzielne ligowe spotkanie z Brighton. Pod koniec meczu z “Mewami” Szkot musiał zejść z boiska z powodu kontuzji kostki.

Scott McTominay miał dziś przejść badanie, które określiłoby bliżej jego datę powrotu do gry – trener “Czerwonych Diabłów” ma nadzieję. że jeden z lepszych jego piłkarzy w obecnym sezonie wypadnie najwyżej na kilka tygodni.

– Podkręcił kostkę. To bolesne – powiedział Solskjaer. – Borykałem się kiedyś z podobną kontuzją i byłem poza grą przez osiem tygodni, ale czasem się zdarza, że wracasz do gry po dwóch. Nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć.

– Jutro wykonamy prześwietlenie, jednak wyglądało to źle. Nie jest z tych, co symulują na boisku – mówił Norweg na konferencji po spotkaniu z Brighton.

Manchester United będzie miał teraz dwutygodniową przerwę z powodu spotkań reprezentacyjnych. Wygląda na to, że McTominay przegapi dwa spotkania reprezentacji Szkocji z Cyprem i Kazachstanem.

Dyskusja