Getty Images

Dyrektor sportowy Olympique Lyon, Juninho, potwierdził że Manchester United sprzedając w styczniu 2017 roku Memphisa Depaya do francuskiej drużyny, zapewnił sobie pierwszeństwo odkupu Holendra.

– Manchester United ma pierwszeństwo w sprawie Memphisa Depaya, jeżeli chęć jego zakupu wyrażą inne drużyny. Jednak póki co nie otrzymaliśmy żadnych ofert – mówił Juninho, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Lyonu.

– Memphis jest naprawdę szczęśliwy w Lyonie. Rudi Garcia [menedżer Lyonu – wyj. red.] niedługo podejmie w tej sprawie decyzję, ponieważ przewodzi w sprawach technicznych. Będziemy rozmawiać na temat przedłużenia umowy z zawodnikiem przed zakończeniem roku – dodał.

Depay trafił na Old Trafford latem 2015 roku, jednak nie przekonał do siebie ani kolejnych trenerów ani też kibiców “Czerwonych Diabłów” i ostatecznie został sprzedany do Lyonu w styczniu 2017 roku.

Już od dłuższego czasu spekulowano, że Manchester United sprzedając Holendra, zawarł w umowie zapis, umożliwiający mu wyrównanie każdej oferty kupna byłego zawodnika PSV Eindhoven, którą złożyłby jakikolwiek inny klub. Obecna umowa 25-latka z Lyonem wygasa w połowie 2021 roku.

Warto też zwrócić uwagę, że Depay wyraźnie “odżył” po przeprowadzce do klubu z Ligue 1 i zaczął ponownie przypominać piłkarza, który reprezentował barwy PSV Eindhoven. Holender w 130 meczach dla Lyonu zdobył 50 bramek. Tylko w tym sezonie 25-latek trafił do siatki 11 razy w 14 spotkaniach.

Dyskusja