Getty Images

Eric Bailly i Paul Pogba są już bliscy powrotu do gry w barwach Manchesteru United po wyleczeniu urazów – donosi stacja ESPN FC.

Eric Bailly pozostaje poza grą od występu w przedsezonowym meczu z Tottenhamem, który miał miejsce w lipcu br. w Szanghaju. Wtedy to Iworyjczyk uszkodził więzadła w kolanie. Konieczna była operacja, która wykluczyła 25-latka z gry na 5 miesięcy.

Bailly po kilku miesiącach rehabilitacji jest już w stanie poruszać się bez kul i prawdopodobnie wróci do lekkich sesji treningowych z resztą drużyny już po listopadowej przerwie na mecze reprezentacyjne.

Iworyjczykowi po sezonie wygasa kontrakt z “Czerwonymi Diabłami”, ale klub z Old Trafford może skorzystać z klauzuli, aktywującej jego automatyczne przedłużenie o kolejne dwa lata.

Z kolei Paul Pogba nie gra od występu w meczu ligowym z Arsenalem, który miał miejsce 30 września bieżącego roku. Francuz nabawił się kontuzji kostki, przez co musiał na jakiś czas unieruchomić prawą stopę gipsem, ale ten zdjęto w miniony poniedziałek.

26-latek przez uraz ominął dziewięć ostatnich spotkań “Czerwonych Diabłów”, ale przewiduje się, że powinien wrócić do gry najpóźniej na mecz derbowych z Manchesterem City na Etihad Stadium, który odbędzie się 7 grudnia bieżącego roku.

Jak przekazuje dalej ESPN FC, powołując się na swoje źródła, część piłkarzy Manchesteru United, która nie została powołana na listopadowe mecze reprezentacji, udała się w poniedziałek wraz z grupą trenerów do Dubaju, gdzie przejdzie pięciodniowy obóz treningowy przed spotkaniem z Sheffield United, które zostanie rozegrane 24 listopada br. (niedziela). Znalazło to swoje potwierdzenie w poniższym zdjęciu, które trafiło do sieci.

Obraz może zawierać: 11 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Jest to już drugi obóz treningowy w tym roku organizowany przez Ole Gunnara Solskjaera w trakcie sezonu. Wcześniej “Czerwone Diabły” udały się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich także w styczniu.

Po przerwie na listopadowe mecze reprezentacyjne Manchester United czeka do rozegrania aż 12 spotkań w ciągu zaledwie 39 dni.

Dyskusja