Listopadowe mecze “Czerwonych Diabłów” w reprezentacjach

manutd.com Michał Szweda
Zmień rozmiar tekstu:

Nadszedł czas na ostatnie w tym roku zgrupowanie reprezentacji narodowych. Faza grupowa kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020 dobiega końca. Zawodnicy udadzą się także na mecze drużyn młodzieżowych.

Poniżej przewodnik, dzięki któremu dowiecie się, jacy zawodnicy “Czerwonych Diabłów” zostali powołani do swoich reprezentacji, a także w jakich dniach będą mierzyć się ze swoimi rywalami.

Anglia

Powołanie do reprezentacji otrzymało trzech piłkarzy Manchesteru United: Marcus Rashford, Harry Maguire oraz wypożyczony do Sheffield United, Dean Henderson. Po niespodziewanej porażce z Czechami, Anglicy musieli przełożyć świętowanie awansu. “Synowie Albionu” muszą zdobyć jedynie jeden punkt w nadchodzących dwóch spotkaniach, aby zapewnić sobie grę w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Jest to możliwe dlatego, że drużyny z drugiego i trzeciego miejsca – Czechy i Kosowo zmierzą się ze sobą bezpośrednio. W czwartek Anglicy zagrają z Czarnogórą na Wembley, a trzy dni później na wyjeździe z Kosowem.

Reprezentacje U-19, U-20 i U-21 także mają w składach  zawodniku drużyny z Old Trafford.

Mason Greenwood został powołany do zespołu U-21. Zagrają na wyjeździe z Albanią. Podopieczni Aidy’ego Boothroyda wygrali każdy z dotychczasowych 3 meczów i prowadzi w Grupie 3 eliminacji do Mistrzostw Europy U-21. Brandon Williams i Angel Gomes dołączą do ekipy U-20, która zmierzy się z Portugalią i Islandią. W reprezentacji U-19 znaleźli się natomiast Ethan Laird i James Garner. Ich zespół zagra z Luksemburgiem, Macedonią Północną oraz Bośnią i Hercegowiną.

Irlandia

Do reprezentacji Irlandii powołany został wypożyczony do Burton Albion, Kieran O’Hara. W poniedziałek zmierzą się z Danią w Dublinie. Pomimo tego, że Irlandczycy są liderami grupy D, to sytuacja jest tam bardzo skomplikowana. O awans walczą z nimi Szwajcarzy oraz Duńczycy, którzy mają o jeden mecz rozegrany mniej. Przed tym spotkaniem zmierzą się towarzysko w czwartek z Nową Zelandią.

Hiszpania

Do reprezentacji Hiszpanii powołany został David de Gea. Podopieczni Roberta Moreno mają już zapewniony awans, dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich z zajmującą trzecie miejsce Rumunią. Dodatkowo wystarczy im zdobycie jednego punktu z Maltą w Kadyksie i Rumunią w Madrycie, aby wygrać swoją grupę.

Szwecja

Victor Lindelof będzie chciał pomóc Szwecji w szóstym z rzędu awansie do Mistrzostw Europy. Podopieczni Janne Anderssona zmierzą się z Rumunią i zwycięstwo zapewni im awans. Najprawdopodobniej wystarczy im także remis, ponieważ Szwedzi w ostatniej kolejce zmierzą się z Wyspami Owczymi, a Rumuni na wyjeździe z Hiszpanią.

Walia

Daniel James i Dylan Levitt otrzymali powołanie do reprezentacji Walii. “The Dragons” w sobotę zagrają w Baku z Azerbejdżanem, a potem we wtorek z Węgrami w Cardiff. Podopieczni Ryana Giggsa muszą wygrać oba mecze, jeśli chcą awansować bezpośrednio na przyszłoroczny turniej. Jednocześnie Słowacja musi przegrać z Azerbejdżanem lub Chorwacją. Jeżeli się nie uda, Walijczycy wciąż będą mogli mieć szansę na awans przez baraże.

Lista listopadowych meczów “Czerwonych Diabłów” w reprezentacjach:

Czwartek, 14 listopada 2019 r.
Anglia – Czarnogóra (Henderson, Maguire, Rashford)
Irlandia – Nowa Zelandia (O’Hara)

Piątek, 15 listopada 2019 r.
Albania U-21 – Anglia U-21 (Greenwood)
Rumunia – Szwecja (Lindelof)
Hiszpania – Malta (De Gea)

Sobota, 16 listopada 2019 r.
Azerbejdżan – Walia (James, Levitt)

Niedziela, 17 listopada 2019 r.
Kosowo – Anglia (Henderson, Maguire, Rashford)

Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.
Irlandia – Dania (O’Hara)
Hiszpania – Rumania (De Gea)
Szwecja – Wyspy Owcze (Lindelof)

Wtorek, 19 listopada 2019 r.
Walia – Węgry (James, Levitt)

Wśród zawodników z kadr młodzieżowych Manchesteru United oprócz wspomnianych już Ethana Lairda, Jamesa Garnera, Dylana Levitta, Angela Gomesa, swoje powołania otrzymali także: Tahith Chong (Holandia U-21), Ethan Galbraith (Irlandia Północna U-21), Matej Kovar (Czechy U-21), Iestyn Hughes (Walia U-19), Łukasz Bejger (Polska U-19), Ondrej Mastny (Czechy U-18), Harvey Neville (Irlandia U-18), Will Fish (Anglia U-17), Dillon Hoogewerf (Holandia U-17), Johan Guadagno (Szwecja U-17) oraz Shola Shoretire i Omari Forson (Anglia U-16).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze