Manchester United z sukcesem zaapelował do Panelu Odwoławczego ds. Bramek w Premier League ws. przyznania gola na 2:0 z niedzielnego meczu z Brighton & Hove Albion Scottowi McTominayowi – poinformował klub z Old Trafford za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

Trzyosobowy Panel, po przyjrzeniu się raz jeszcze powtórkom z niedzielnego meczu “Czerwonych Diabłów” z Brighton, zdecydował się przyznać gola Scottowi McTominayowi, który najpierw zakwalifikowano jako samobójcze trafienie Davy’ego Proppera.

Oznacza to, że Szkot ma na koncie w sezonie 2019/2020 już 3 bramki w 12 meczach Premier League. Tym samym już jest to najbardziej bramkostrzelna kampania w dorosłej karierze wychowanka Manchesteru United.

Należy przy tym przypomnieć, że 22-latek w ostatniej minucie spotkania z Brighton doznał kontuzji kostki i opuścił boisko na noszach. To spowodowało, że został odwołany z kadry Szkocji na listopadowe mecze, ale nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa ewentualna przerwa w grze pomocnika “Czerwonych Diabłów.