Getty Images

Jak przekazuje stacja Sky Sports, Manchester United jeszcze nie wie jak długo potrwa ewentualna przerwa w grze Scotta McTominaya, po tym jak 22-latek odniósł kontuzję kostki w ostatnim meczu ligowym przeciwko Brighton & Hove Albion.

Pomocnik został poddany prześwietleniu kostki w miniony poniedziałek, po którym zadecydowano o odwołaniu go z kadry reprezentacji Szkocji, do której był powołany na listopadowe mecze z Cyprem i Kazachstanem.

Problemy z kostką McTominaya zaczęły się już w ubiegły czwartek, w meczu Ligi Europy przeciwko Partizanowi Belgrad. Jak się jednak okazało Szkot szybko się pozbierał i wystąpił już w minioną niedzielę w meczu ligowym z Brighton, gdzie walnie przyczynił się do zdobycia jednej z bramek dla “Czerwonych Diabłów”.

Jednak w ostatniej minucie meczu, Szkot przypadkowo zderzył się z rywalem i w tej sytuacji podkręcił kostkę. 22-latek boisko upuścił w asyście członków sztabu medycznego, a następnie do tunelu zniesiono go już na noszach.

Mimo poniedziałkowego prześwietlenia kostki piłkarza, klub z Old Trafford nie wydał żadnego komunikatu ws. nowych informacji dotyczących kontuzji pomocnika. Niektóre źródła spekulowały nawet o 2 miesięcznej przerwie w grze.

Jednak stacja Sky Sports podaje, że w obozie “Czerwonych Diabłów” panuje nadzieja, że przy odpowiednim leczeniu, 22-latek będzie ponownie zdolny do gry “wkrótce”, choć prawdopodobnie nie będzie to następny mecz przeciwko Sheffield United, który zostanie rozegrany 24 listopada br. (niedziela).

Dyskusja